W Poznaniu pokłóciło się dwóch księży. Jeden specjalnie wszedł drugiemu pod koła

Ks. Woźnicki i ks. Nowak nie przepadają za sobą. Fot. screenshot/YouTube
Ks. Woźnicki i ks. Nowak nie przepadają za sobą. Fot. screenshot/YouTube
Kontrowersyjny ksiądz Michał Woźnicki próbował doprowadzić do konfrontacji z drugim księdzem Dawidem Nowakiem. Do zajścia doszło w sklepie. Najpierw była utarczka słowna, a potem jeden próbował drugiemu wejść pod koła samochodu. W sieci pojawiło się nagranie z tego zdarzenia.

Ksiądz zaczepia księdza w sklepie

Ksiądz Dawid Nowak po cywilnemu robił zakupy w Żabce w pobliżu domu zakonnego Towarzystwa Salezjanów przy ulicy Wronieckiej. Do sklepu wszedł także ksiądz Woźnicki w towarzystwie współpracownika z kamerą. - Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus – pozdrowił zgromadzonych.

Zobacz: Zarzucali TVP manipulację z wykorzystaniem "turystki Anny". Odpowiedź dyrektora TAI

Duchowny nie doczekał się odpowiedzi, więc odezwał się do osób znajdujących się w sklepie. - Państwo nic nie odpowiadacie, a ten pan jest księdzem i też nie odpowie - mówi, wskazując na ks. Nowaka. - Bo się nie przyznaje do Pana Jezusa. To wyznanie posoborowe – oskarża salezjanina. Ubrany po cywilnemu duchowny przeprasza sprzedawcę za zaistniałą sytuację.

 - Niech ksiądz przeprasza rodziców, że tak go wychowali - komentuje Woźnicki i wskazuje na innego mężczyznę w kolejce. - O tu też kolega, to się panowie razem umówiliście, tak? Razem mieszkacie w jednym pokoju, panowie? - zagaduje. - Z tego co wiem, to wy razem mieszkacie - drwi ksiądz Nowak, wskazując na współpracownika księdza Woźnickiego, który filmował spotkanie.

Przepychanki na ulicy

Ksiądz Nowak kupił lody i wyszedł ze sklepu, a ksiądz Woźnicki gonił go po ulicy, próbując zablokować mu przejście i domagając się, żeby pokazał tatuaż Salezjanin wręcz tańczy na ulicy, próbując ominąć natręta. W przejściu popycha go wydatnym brzuchem.

- Ale nerwy puszczają, nie? - pyta Nowak. - Raczej żal, litość po prostu - odpowiedział Woźnicki.

W końcu ksiądz Nowak wsiada do auta na terenie domu Towarzystwa Salezjanów i próbuje opuścić parking, ale wyjazd blokuje mu ksiądz Woźnicki, celowo pchając się na maskę auta, żeby doszło do potrącenia. Woźnicki uskakuje dopiero w momencie, gdy Nowak nie wytrzymuje i dodaje gazu.

Zobacz nagranie:

Kontrowersyjny duchowny

Ksiądz Woźnicki został wydalony z Towarzystwa Salezjanów już kilka lat temu i choć dom zakonny już dawno temu wezwał go do opuszczenia obiektu, mężczyzna wciąż tam mieszka. Salezjanie domagają się eksmisji. Jak tłumaczą, powodem wydalenia było nieposłuszeństwo księdza, a także specyfika prowadzenia liturgii przez niego. Podczas odprawianych mszy, zdaniem salezjanów, ks. Michał miał obrażać i poniżać inne osoby, używał wulgaryzmów

4 lata temu nałożono na niego zakaz głoszenia Słowa Bożego, ale mimo tego duchowny codziennie rano odprawia Mszę Świętą Trydencką, a więc mszę w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego, w której uczestniczy kilku wiernych. Transmituje ją też na YouTube. W październiku 2020 r. na jedną z tych mszy wtargnęli policjanci, ponieważ ks. Woźnicki zlekceważył ówczesne przepisy covidowe, związane z limitami w kościołach. Msza zakończyła się doprowadzeniem duchownego na komisariat, ponieważ nie chciał okazać dokumentu tożsamości.

ja

Czytaj także:

Roskosmos zaatakowany. To odpowiedź hakerów na rosyjskie pogróżki

Norwegia pomoże Ukrainie. Będzie wysyłka szczególnej broni

Budowa zapory na granicy na finiszu. Straż Graniczna pokazała jak wygląda bariera

Przełomowa decyzja Bidena. Polska rośnie w NATO

Lubię to! Skomentuj55 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo