Terlecki powiedział, ile wyniosłaby inflacja, gdyby rządziła PO

Ryszard Terlecki, fot. gov.pl
Ryszard Terlecki, fot. gov.pl
Gromada nieudaczników z Tuskiem, Kosiniakiem czy Hołownią krytykuje rząd za inflację. Gdyby to oni rządzili mielibyśmy 60 procent inflacji jak w Turcji - oświadczył w piątek na Twitterze wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).

Główny Urząd Statystyczny poinformował w piątek, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu 2022 r. wzrosły rdr o 15,6 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem - o 1,5 proc.

Opozycja obwinia PiS za inflację

Politycy opozycji odpowiedzialnością za wysoką inflację obarczają rząd PiS. "Blisko 16-procentowa inflacja to kwintesencja rządów jastrzębi, orłów i banksterów spod znaku PiS. Ale przyznać trzeba, że jedno im wychodzi - dbanie o własne interesy i swoje portfele. To właśnie oni są dziś największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski. W każdym aspekcie" - napisał na Twitterze wiceprzewodniczący PO Borys Budka.

Terlecki: Gromada nieudaczników

Do takich głosów odniósł się Ryszard Terlecki. "Gromada nieudaczników z Tuskiem, Kosiniakiem czy Hołownią krytykuje rząd (?!) za inflację. Gdyby to oni rządzili mielibyśmy 60 procent inflacji jak w Turcji. Na szczęście mogą tylko jazgotać" - podkreślił wicemarszałek Sejmu na Twitterze.

"60 proc. inflacji. Mają rozmach"

Na wpis Terleckiego zareagował m.in. rzecznik PO Jan Grabiec z PO. "Terlecki mówi o 60 proc. inflacji? Mają rozmach…" - napisał polityk na Twitterze. Wiceszef klubu KO Waldy Dzikowski podkreślił na Twitterze: "Terlecki mówi o 60 proc. inflacji - to ich cel. Zapamiętajcie!".

Szymon Hołownia na konferencji prasowej mówił, że premier Mateusz Morawiecki oraz rządzący przekonywali, że inflacja jest okresem przejściowym. - To najwyższy moment, żeby Morawiecki z Ziobrą przestali brać się za łby - co w ostatnim czasie angażuje większość energii obozu rządzącego - i wreszcie zaczęli zajmować się problemami Polaków - oświadczył lider Polski 2050. Zaapelował do rządzących, żeby natychmiast "zaczęli gasić inflacyjny pożar".

ja

Lubię to! Skomentuj103 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka