Rosjanie ruszyli do natarcia z mapami z 1969 roku. Granicę dorysowali sobie długopisem

Rosja chciała podbić Ukrainę z użyciem map sprzed 53 lat. fot. SBU/Telegram
Rosja chciała podbić Ukrainę z użyciem map sprzed 53 lat. fot. SBU/Telegram
Część rosyjskich dowódców rozpoczęła w lutym inwazję na Ukrainę, używając map topograficznych z ubiegłego stulecia, nawet z 1969 r. – powiadomiła w poniedziałek Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU), opierając się na dokumentach rosyjskiego dowództwa znalezionych w obwodzie charkowskim.

Rosja chciała podbić Ukrainę z użyciem map sprzed 53 lat

Śledczy SBU ustalili, że część rosyjskich dowódców, którzy wtargnęli na terytorium Ukrainy w lutym 2022 r., używała map topograficznych Ukrainy z 1969 r.

„Świadczą o tym dokumenty najeźdźców, jakie pozyskała SBU na terenie czasowo okupowanych powiatów w obwodzie charkowskim” – powiadomiono.

Jak podano, m.in. w dokumentach batalionu 138. Gwardyjskiej Brygady Piechoty Zmotoryzowanej „informacje nie były aktualizowane od co najmniej 53 lat”.

Granica z Ukrainą dorysowana długopisem

„Na mapach okupantów w ogóle nie ma osiedla mieszkaniowego Sałtiwka, które powstawało od lat 70. ubiegłego stulecia. Nie ma także na mapach zbiorników wodnych Trawianske i Muromske (na północ od Charkowa). Natomiast granica pomiędzy Ukrainą i Rosją jest narysowana długopisem, bo na mapach w ogóle jej nie było” – zaznaczono w komunikacie SBU.

Do opublikowanej informacji załączone zostały zdjęcia rosyjskich map.Czytaj dalej:

SW

Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka