Drogi prezent dla wiceministra rolnictwa. Sprawę komentuje brat polityka

Traktor w prezencie ślubnym dla Norberta Kaczmarczyka od jego brata Konrada Kaczmarczyka. Fot. Facebook/Wanicki Agro
Traktor w prezencie ślubnym dla Norberta Kaczmarczyka od jego brata Konrada Kaczmarczyka. Fot. Facebook/Wanicki Agro
Wiceminister rolnictwa Norbert Kaczmarczyk w dniu ślubu dostał w prezencie bardzo drogi ciągnik. Teraz do sprawy na łamach "Kuriera Tarnowskiego" odniósł się jego brat, Konrad Kaczmarczyk.

Traktor dla ministra Kaczmarczyka

Norbert Kaczmarczyk to polityk Solidarnej Polski. Jego ślub odbył się w minioną sobotę w kościele pod wezwaniem Świętej Anny — Matki Najświętszej Maryi Panny w Bobinie w woj. małopolskim.


Para młoda dostała w prezencie między innymi ciągnik rolniczy. To podarunek od Konrada Kaczmarczyka, który prowadzi nowoczesne gospodarstwo rolne.

Polecamy:

Zaskakująca audycja w TOK FM. Najsztub spekulował o pobiciu Morawieckiego i Kurskiego

Ed Sheeran w Warszawie. Fani czekają od rana, utrudnienia na Saskiej Kępie

Konrad Kaczmarczyk o traktorze dla brata

Konrad Kaczmarczyk na łamach "Kuriera Tarnowskiego" zabrał głos w sprawie, która wzbudziła spore zainteresowanie mediów i zbulwersowała część internautów.Wyraziłem zgodę na ten film, ponieważ to formuła promocyjna firmy sprzedającej, stosowana u wszystkich jej klientów. To przekazanie traktora parze młodej miało charakter wyłącznie symboliczny, oznaczający udostępnienie go do użytku na ich gospodarstwie. To ja za niego zapłaciłem i jestem cały czas jego właścicielem


– wyjaśnia Kaczmarczyk.

I dodaj: „Mój brat był tego dnia na urlopie, to był jego czas prywatny i miał swój najważniejszy dzień w życiu, jakim jest ślub. Zbijanie na tym kapitału politycznego przez wielu ludzi jest nie na miejscu”.

"Duże gospodarstwo jak przedsiębiorstwo"


Prowadzenie nowoczesnego, zdywersyfikowanego gospodarstwa można porównać do dużego przedsiębiorstwa. Ciężką pracą, podejmowanym ryzykiem co do konkretnej produkcji rolnej oraz inwestowaniem w nowe technologie udało mi się doprowadzić do sytuacji, że dzisiaj posiadam 1000 ha ziemi pod uprawę. Proszę sobie wyobrazić jakimi potężnymi sumami obraca taki rolnik. Są to milionowe zarobki, ale za razem milionowe wydatki. Ceny maszyn, ceny za środki oraz opłaty za ubezpieczenia i inne inwestycje powodują, że trzeba mieć głowę na karku, i obserwować sytuację na rynku. Zakup wspomnianego traktora jest niewątpliwie dotkliwy finansowo, ale traktuję to jako kolejną konieczną inwestycję w gospodarstwo. Z przykrością przyjmuję zarzuty ludzi wyśmiewających się, że ciągnik został zakupiony ze środków unijnych. Taka sytuacja wystąpiła teraz, jak i w momencie wizyty Pana Ministra Zbigniewa Ziobro, który zaciekawiony skorzystał z możliwości chociaż na chwilę zobaczyć jak wygląda nowoczesne rolnictwo


- czytamy dalej. 

„Podejście takich osób do rolników może świadczyć o dwóch rzeczach. Albo ludzie mówią to z niewiedzy jak wygląda rzeczywistość i jaki to trud dla rolnika, aby zakupić taki ciągnik rolniczy, albo robią to świadomie próbując dyskryminować polskich rolników. Być może pewnej grupie osób zależy na marginalizowaniu Polski by była zależna żywnościowa od innych państw, a polscy rolnicy byli biedni i słabi – postrzegani jako gorsza kategoria” - przekonuje brat wiceministra rolnictwa.


Opozycja już niejednokrotnie udowodniła, że bardziej skupiona jest na interesach państw zagranicznych niż swoich polskich. Uważam, że sprawnie i konsekwentnie prowadzone gospodarstwo jest w stanie się rozwinąć na tyle by rolnika było stać na taki zakup. Jednak nic nie przychodzi samo, potrzeba dużo pracy


- tłumaczy Konrad Kaczmarczyk.

KW

Czytaj dalej:

40 lat temu zmarła słynna polska piosenkarka. Dziś lepiej znana jest w Rosji

Posłowie latają samolotami na nasz koszt. Zobacz, kto najczęściej

Dzień Niepodległości Ukrainy. W Warszawie niesamowita atmosfera i piękne przemowy

Woś: Wszyscy tak inni, a jednak tacy sami. O hipokryzji w otwarciu na różnorodność

Girzyński w Salon24.pl: Roszkowski podręcznikiem wyrządził trzy krzywdy. Pierwszą sobie


Lubię to! Skomentuj93 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka