Nowe informacje ws. zbrodni na dzieciach w Warszawie. Rzecznik policji przekazał szczegóły

Policja przyjechała w nocy do mieszkania  przy al. Wilanowskiej w Warszawie.
Policja przyjechała w nocy do mieszkania przy al. Wilanowskiej w Warszawie.
Policjanci zatrzymali matkę jednomiesięcznej dziewczynki, którą znaleziono nieżywą w mieszkaniu na Wilanowie w Warszawie. Kobietę ujęto na cmentarzu.

Matkę zatrzymano na cmentarzu w Babicach Starych

Jak powiedział rzecznik stołecznej policji nadkom. Sylwester Marczak, działania operacyjne doprowadziły funkcjonariuszy na cmentarz w Babicach Starych, gdzie w asyście pogotowia dokonano zatrzymania.

- Zadziałała dobra koordynacja działań poszukiwawczych. W jednej chwili do wszystkich patroli trafiła informacja o osobie poszukiwanej wraz z jej zdjęciem - powiedział rzecznik stołecznej policji Sylwester Marczak na konferencji prasowej zwołanej w niedzielne popołudnie. Kolejne sygnały doprowadziły funkcjonariuszy na cmentarz w Starych Babicach. Tamtejsi policjanci, w asyście medyków, zatrzymali kobietę tuż przed godz. 16. "Zatrzymanie przebiegło bardzo spokojnie" - zapewnił nadkomisarz Marczak.

Tragiczna śmierć niemowlęcia w Warszawie

Do tragicznej śmierci miesięcznej dziewczynki doszło w nocy z soboty na niedzielę. Warszawska policja, po otrzymaniu "tak niepokojącego" zgłoszenia o śmierci dziecka, poinformowała prokuraturę. Jednocześnie prowadzone były czynności na miejscu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Ursynów i poszukiwania matki dziecka zarządzone przez komendanta stołecznej policji.

W tej chwili trzydziestokilkuletnia kobieta jest "zatrzymana do sprawy", czyli pozostaje do dyspozycji policji i prokuratury. - Czynności związane z przesłuchaniem kobiety będzie prowadzić prokurator - przekazał rzecznik. Dodał, że raczej nie powinno być kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Rzecznik nie chciał zdradzić dotychczasowych ustaleń co do przebiegu zdarzenia, które jest już objęte tajemnicą śledztwa. Przekazał jedynie, że: "Odpowiedzieliśmy sobie już na większość pytań. Kilka jeszcze zostało, ale mamy nadzieję, że działania prowadzone w najbliższych godzinach pozwolą na zebranie kompleksowego materiału”.

Dziecko napisało, że "mama chce ich pozabijać"

Jako pierwszy o sprawie poinformował portal rmf24.pl. Według portalu, zwłoki miesięcznej dziewczynki znaleziono w jednym z mieszkań przy al. Wilanowskiej w Warszawie. Miała rany kłute klatki piersiowej. "W mieszkaniu przebywali także dwaj chłopcy z widocznymi obrażeniami. 3-latek miał ranę tłuczoną głowy, a 9-latek ranę ciętą szyi" - podało rmf24.pl.

W rozmowie z babcią dzieci ustalono, że około godziny 23:00 dostała wiadomość SMS od wnuczka, który pisał, że "mama chce ich pozabijać" - podaje rmf24.pl.

Nadkomisarz Sylwester Marczak potwierdził, że w mieszkaniu, gdzie znaleziono nieżywe dziecko, było także dwóch małych chłopców. "Byli w stanie wymagającym pomocy lekarzy i są pod ich opieką" - powiedział rzecznik. Życiu chłopców nie zagraża niebezpieczeństwo.

ja

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo