Prezydent zwołał pilną naradę w BBN. Chodzi o bezpieczeństwo energetyczne

Andrzej Duda zwołał naradę w BBN. Fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Andrzej Duda zwołał naradę w BBN. Fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Prezydent Andrzej Duda zwołał naradę w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego w Warszawie. Poświęcona ona jest bezpieczeństwu energetycznemu państwa.

Pilna narada w BBN

Z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy w poniedziałek wieczorem w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odbywa się narada poświęcona bezpieczeństwu energetycznemu państwa. Bierze w niej udział m.in. premier Mateusz Morawiecki - poinformował w poniedziałek BBN.

"Na zaproszenie prezydenta RP Andrzeja Dudy dziś wieczorem w BBN odbywa się narada poświęcona bezpieczeństwu energetycznemu państwa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz wicepremiera Jacka Sasina i ministrów Andrzeja Adamczyka, Grażyny Ignaczak-Bandych, Pawła Solocha, Małgorzaty Paprockiej, Mateusza Bergera, Pawła Sałka" - podał BBN na Twitterze. 

Specjalne posiedzenie rządu 

Rada Ministrów po godz. 17 rozpoczęła obrady, na których zajęła się omówieniem projektu w sprawie zamrożenia cen prądu w 2023 r. dla gospodarstw domowych na poziomie z 2022 r. do limitu zużycia 2000 kWh rocznie. Dwie poprawki do projektu złożył minister sprawiedliwości.

Chodziło o projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej, którego wnioskodawcą jest minister klimatu i środowiska.

Rzecznik rządu Piotr Müller na antenie TVP przekazał o godzinie 20, że "mamy projekt ustawy, który gwarantuje do określonej ilości kilowatogodzin stały ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych".

– Rodziny z kartą dużej rodziny oraz rolnicy będą mieli zamrożone ceny energii nie na poziomie 2000 kwH, tylko 3000 kwH. To ważna zmiana – dodał.

Piotr Müller poinformował także, że na zamrożenie cen energii elektrycznej rząd planuje przeznaczyć ponad 20 mld zł. 

MP

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj77 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka