Kaczyński miał powiedzieć Sasinowi, że to nie Morawiecki a Tusk jest wrogiem. Źródło: PAP/Mateusz Marek
Kaczyński miał powiedzieć Sasinowi, że to nie Morawiecki a Tusk jest wrogiem. Źródło: PAP/Mateusz Marek

Sasin ma zapamiętać: Wrogiem jest Tusk, a nie Morawiecki. Przecieki z narady PiS

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 60
53,6 proc. badanych uważa, że Mateusz Morawiecki powinien pozostać na stanowisku szefa rządu do końca obecnej kadencji – wynika z sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM. Z tą większością zgadza się również prezes Jarosław Kaczyński, który miał powiedzieć Jackowi Sasinowi, że "wrogiem jest Donald Tusk, a nie Morawiecki".

Respondenci w większości uważają, że Morawiecki powinien pozostać premierem 

Na pytanie w sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM, czy Mateusz Morawiecki powinien pozostać na stanowisku premiera do końca obecnej kadencji "zdecydowanie tak" odpowiedziało 29,4 proc. respondentów, a "raczej tak" - 24,2 proc. Z kolei odpowiedź "raczej nie" wybrało 9,2 proc. ankietowanych, a "zdecydowanie nie" - 33,9 proc. 3,3 proc. badanych nie ma wyrobionej opinii w tej sprawie.

Z badania wynika, że Mateusz Morawiecki najsilniejszą pozycję ma wśród zwolenników obozu rządzącego – wszyscy respondenci z tej grupy oceniają, że szef rządu powinien pozostać na stanowisku. Tego samego zdania jest niemal jedna czwarta wyborców opozycji.

Sondaż został wykonany 24–25 września br. na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich Polaków metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Kaczyński zapewnił współpracowników, że Morawiecki pozostanie premierem 

W mediach od kilku dni pojawiają się informacje o rzekomej zmianie premiera. Stanowisko Mateusza Morawieckiego miałaby przejąć marszałek Sejmu Elżbieta Witek. 

Dziennikarze RMF FM ustalili dziś, że do takiej zmiany nie dojdzie, a spekulację w obozie rządzącym zamknął prezes Jarosław Kaczyński. Portal informuje również, że dymisji Morawieckiego miał domagać się przede wszystkim wicepremier Jacek Sasin.

"Cała kampania oczerniania premiera rozpętana przez Jacka Sasina była nieodpowiedzialna. Zaangażowanie w nią państwowych spółek i zewnętrznych speców od komunikacji przechyliło szalę" – możemy przeczytać w RMF. 

Jarosław Kaczyński miał z tego też powodu powiedzieć Jackowi Sasinowi, "żeby pamiętał, że wrogiem jest raczej Donald Tusk niż Mateusz Morawiecki, a Elżbiecie Witek prezes zakomunikował, żeby ograniczyła ambicje, bo na razie nie nadaje się na premiera". 


MP

Czytaj dalej: 


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka