Ilu Rosjan uciekło do Europy? Zobacz mapę migrantów po ogłoszeniu mobilizacji

Ilu Rosjan wyjechało do Europy po ogłoszeniu mobilizacji? (fot. PAP/EPA, Twitter)
Ilu Rosjan wyjechało do Europy po ogłoszeniu mobilizacji? (fot. PAP/EPA, Twitter)
Francuska agencja AFP podzieliła się grafiką przedstawiającą dane dotyczące ilości Rosjan, który wyjechali do Europy po ogłoszeniu przez Władimira Putina mobilizacji.

Rosjanie wyjechali do Europy po ogłoszeniu mobilizacji

Agencja AFP udostępniła na Twitterze infografikę, która przedstawia dane o Rosjanach, którzy wyjechali z kraju po ogłoszeniu przez Władimira Putina Mobilizacji.

— Prawie 66 tysięcy Rosjan wjechało do Europy odkąd prezydent Władimir Putin ogłosił mobilizację do wojny w Ukrainie — przekazuje agencja.

Na grafice zestawiono te liczby z danymi o Rosjanach, którzy wjechali do Europy od początku wojny w Ukrainie.

Ilu Rosjan udało się do Europy?

Z danych przedstawionych przez AFP wynika, że najwięcej Rosjan po ogłoszeniu mobilizacji wyjechało do Finlandii – 42 349 osób. Z kolei od początku wojny do tego kraju wyjechało 477 793 osoby.

Drugim krajem, do którego udała się największa ilość osób z Rosji to Litwa – do tego kraju wyjechało 9 837 Rosjan (348 965 od początku wojny).

Z kolei na trzecim miejscu znajduje się Estonia – 9 114 Rosjan po ogłoszeniu mobilizacji, 337 258 od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Dalej w zestawieniu znajduje się Polska (2 326 osób, 63 903 od początku wojny), Łotwa, która przyjęła 1 618 migrantów z Rosji (64 461 od początku wojny) oraz Norwegia (707 osób, 10 789 od początku wojny).

W sumie, od ogłoszenia mobilizacji, prawie 66 tys. Rosjan wjechało do Europy po ogłoszeniu mobilizacji.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka