A jednak. Putin podpisze dekret o aneksji okupowanych terenów po pseudoreferendum

W piątek Władimir Putin podpisze dekret o aneksji czterech ukraińskich obwodów. (fot. PAP/EPA)
W piątek Władimir Putin podpisze dekret o aneksji czterech ukraińskich obwodów. (fot. PAP/EPA)
BBC donosi, że Władimir Putin w piątek weźmie udział w ceremonii podpisania dokumentów związanych z aneksją czterech okupowanych obwodów Ukrainy. Informację potwierdził rzecznik prasowy prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrij Pieskow. Wcześniej portal Meduza podawał, że Kreml wstrzyma się z wcieleniem terytoriów po pseudoreferendum na skutek niepokojów społecznych w kraju po ogłoszeniu mobilizacji.

Rosja anektuje cztery ukraińskie obwody

Kremlowscy urzędnicy stwierdzili, że trwające przez pięć dni referenda na okupowanych terenach Ukrainy miały "niemal całkowite poparcie" ze strony głosujących. 

Plebiscyty z góry ustalonym wynikiem odbyły się w obwodzie ługańskim, donieckim, zaporoskim i chersońskim.

Ceremonia z udziałem Władimira Putina

Rzecznik prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow poinformował, że w piątek o godzinie 15:00 czasu moskiewskiego odbędzie się ceremonia dotycząca "porozumień o przystąpieniu nowych terytoriów do Federacji Rosyjskiej".

— Umowy zostaną podpisane ze wszystkimi czterema terytoriami, które przeprowadziły referenda i złożyły odpowiednie wnioski do strony rosyjskiej — przekazał Pieskow.

Poinformowano także, że po ceremonii Władimir Putin wygłosi przemówienie i spotka się z wyznaczonymi przez Moskwę administratorami okupowanych przez Rosję ukraińskich obwodów.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj42 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka