Międzynarodowa agencja prasowa odniosła się do ataku na Dorotę Bawołek. Źródło: Polsat News
Międzynarodowa agencja prasowa odniosła się do ataku na Dorotę Bawołek. Źródło: Polsat News

Reporterka Polsatu obok Tuska kontra TVP. Reaguje międzynarodowe stowarzyszenie prasowe

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 73
"Wiadomości" TVP skrytykowały mocno reporterkę Polsatu Dorotę Bawołek za to, że miała przeszkodzić w uzyskaniu komentarza od Donalda Tuska. Do sprawy odniosła się międzynarodowe stowarzyszenie prasowe API-IPA, które potępiło "nękanie". Dziennikarka z kolei rozważa skierowanie sprawy do sądu w Brukseli za naruszenie wizerunku.

W trakcie czwartkowego wydania "Wiadomości" został zaprezentowany materiał dotyczący afery taśmowej i ujawnionych protokołów zeznań Marcina W. Poruszony został również wątek reporterki Polsatu Doroty Bawołek, która rzekomo przeszkodziła w uzyskaniu komentarza od Donalda Tuska dla stacji TVP. 

Międzynarodowa agencja prasowa: potępiamy nękanie 

Do sprawy odniosła się międzynarodowe stowarzyszenie prasowe, która za pośrednictwem swojego Twittera napisała, że "zdecydowanie potępia nękanie" dziennikarki. 

"Naszej koleżance, Dorocie Bawołek, przeszkodzono w przeprowadzaniu wywiadu. Pracownik Telewizji Polskiej zaczął nagrywać jej rozmowę wbrew jej woli, by następnie zmanipulować całą historię. Później Dorota stała się celem kampanii oszczerstw. Zdecydowanie potępiamy nękanie naszej koleżanki" – napisało stowarzyszenie.  


Dorota Bawołek skieruje sprawę do sądu 

Korespondentka Polsatu w Brukseli zarzuciła TVP bezprawne wykorzystanie jej wizerunku, na co nie wyraziła zgody. Bawołek zagroziła skierowaniem sprawy do sądu w Brukseli. 

"Już to zrobiliście, wczoraj o 19.30. Wykorzystaliście mój wizerunek, choć kilkakrotnie informowałam (i jest to nagrane), że się na to nie zgadzam. To złamanie obowiązującego w Królestwie Belgii prawa. Jeśli zdecyduje się na proces, to odbędzie się przed sądem w Brukseli" – napisała reporterka. 

MP

Czytaj dalej: 


Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura