Aktywiści znów to zrobili. Rzucili ziemniakami puree w obraz wart miliony dolarów

Muzeum w Poczdamie i oblany obraz Moneta.
Muzeum w Poczdamie i oblany obraz Moneta.
Dwoje aktywistów w poczdamskim muzeum Barberini rzuciło rozlane ziemniaki puree w obraz Claude'a Moneta w ramach protestu przeciwko paliwom kopalnym. To już drugi taki wybryk działaczy proklimatycznych - wcześniej w Londynie inna grupa oblała farbą "Słoneczniki" Van Gogha.

Aktu wandalizmu dokonała tym razem grupa pod nazwą "Ostatnie Pokolenie". Dwóch jej przedstawicieli weszło do muzeum w Poczdamie w niedzielę w czerwonych kamizelkach. Podeszli do obrazu, który sprzedał się za 110 mln dolarów w aukcji z 2019 roku i wylali na niego resztki z ziemniaków puree. Ofiarą stało się dzieło sztuki Claude'a Moneta.  

Kolejna katastrofa samolotu w Rosji. Su-30 wbił się prosto w dom

Nagranie z wylania zupy z ziemniaków na obraz Moneta

- Robimy to, aby aby społeczeństwo pamiętało, że kurs paliw kopalnych zabija nas wszystkich - napisała organizacja proekologicznych aktywistów. 

 

- Zadajemy społeczeństwu to samo pytanie, co dwie kobiety z National Gallery w Londynie w zeszłym tygodniu: "Co jest warte więcej, sztuka czy życie?" - pytają. 

Senator z PO zdziwiony poziomem TOK FM. "Myślałem, że przez pomyłkę włączyłem TVPiS"

W Londynie chciały zniszczyć obraz Van Gogha 

Niecałe dwa tygodnie temu głośno było o proteście w Wielkiej Brytanii. Para aktywistek klimatycznych z Just Stop Oil oblała pomarańczową substancją obraz Van Gogha przedstawiający słoneczniki w National Gallery w Londynie. Następnie przykleiły się klejem do ściany muzeum. Sprawców aresztowano, a obraz nie uległ zniszczeniu, ponieważ chroniło go szkło. 

Irańscy instruktorzy od dronów widziani na Białorusi. Są dowody


GW

Lubię to! Skomentuj98 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura