Bitcoin ze znacznym wzrostem. Dolar i złoto na czerwono

Bitcoin zaliczył spory wzrost w październiku. Czy przebiję barierę 100 tysięcy dolarów do końca roku? (fot. Pixabay)
Bitcoin zaliczył spory wzrost w październiku. Czy przebiję barierę 100 tysięcy dolarów do końca roku? (fot. Pixabay)
Po dwóch miesiącach spadków, Bitcoin w październiku odnotował sześcioprocentowy wzrost. Okazuje się, że w minionym miesiącu BTC zachowywał się lepiej niż kurs dolara amerykańskiego, czy notowania złota.

Bitcoin na zielono w październiku

W czerwcu cena Bitcoina znajdowała się na długoterminowych minimach i doprowadziła do okresu wydłużonej konsolidacji bez zauważalnych zysków. Jak się okazuje, czwarty kwartał rozpoczął się dla tej kryptowaluty na zielono, przełamując wartość 20 000 dolarów.

Październikowe wyniki Bitcoina kontrastują z wynikami dolara amerykańskiego, którego indeks (DXY) spadł ze szczytu 113,32 do dołka 109,70 w październiku, kończąc miesiąc na czerwono na poziomie 111,54.

Złoto w dół

Jak zauważa portal Comparic.pl, również cena złota nie zdołała utrzymać zysków. Po osiągnięciu pięcioletniego maksimum w marcu 2022 roku, kruszec nieustannie spada, po raz pierwszy w historii rysując siódmą z rzędu miesięczną czerwoną świecę.

Pomimo odbicia na początku miesiąca, które wywindowało jego cenę do 1730 dolarów, kruszec wrócił do wrześniowego minimum na poziomie około 1617 dolarów po ostrej korekcie. Złoto zamknęło miesiąc na poziomie 1630 dolarów, kontynuując trend spadkowy.

Jeszcze większe wzrosty Bitcoina?

Jak zauważa Comparic.pl, Uptobear (połączenie słów "up" i "october") określa dobry dla Bitcoina pierwszy miesiąc czwartego kwartału, w którym ta kryptowaluta wzrosła średnio o 27 procent. Kolejny miesiąc może przynieść jeszcze większe wzrosty.

Patrząc na historię Bitcoina, zarówno listopad jak i grudzień były na BTC miesiącami silnymi. Od 2010 roku kryptowaluta zaliczyła spadki jedynie cztery razy w listopadzie i pięć razy w grudniu, z największą stratą 36,54 procent odnotowaną w listopadzie 2018 roku. 

— Średnio cena Bitcoina wzrasta o około 39% w listopadzie, podczas gdy grudzień przynosi wzrost o około 11% — podaje Comparic.pl.

100 tysięcy dolarów do końca roku?

Załozyciel Gokhstein Media i były amerykański polityk David Gokhstein stwierdził, że wątpi, by Bitcoin wzrósł do poziomu 100 tysięcy dolarów przed końcem 2022 roku. Z kolei CEO i założyciel deVereGroup Nigel Green jest zdania, że BTC może wystrzelić pod koniec roku.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka