Tragiczny finał napadu na sklep. Właściciel bronił się nożem. Będzie miał kłopoty

Sklep Żabka w Kobyłce. Źródło: Google Maps
Sklep Żabka w Kobyłce. Źródło: Google Maps
W niedzielę doszło do napadu na sklep Żabka w Kobyłce. Bandyci chcieli ukraść pieniądze. Doszło do szamotaniny sprawców z właścicielem, który bronił się nożem. W efekcie ugodzony ostrym narzędziem jeden z napastników zmarł. Prokuratura bada teraz, czy właściciel sklepu nie przekroczył granic obrony koniecznej.

Tragiczny finał napadu na sklep 

8 stycznia dwóch napastników w kominiarkach ok. godz. 23.30 weszło do sklepu w Kobyłce. "Jeden z nich miał broń palną. Drugi metalową rurkę. W środku zastali pracownicę sklepu. Jeden z mężczyzn próbował ukraść pieniądze. Wtedy wyszedł właściciel sklepu. Doszło do szamotaniny i właściciel ugodził jednego z napastników nożem, po czym napastnicy uciekli" – podała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prokurator Katarzyna Skrzeczkowska.

Policja podała później, że w okolicach dworca PKP znaleziono ciało jednego z mężczyzn. "Niestety nie udało się go uratować" - mówiła PAP asp. Monika Kaczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

Śledztwo prokuratury. Przesłuchano właściciela sklepu 

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nocnego napadu na sklep w Kobyłce. Katarzyna Skrzeczkowska powiedziała, że przesłuchano już właściciela sklepu. Na razie jako świadka, ale w toku postępowania badane są również granice obrony koniecznej oraz to, czy właściciel sklepu ich nie przekroczył.

Wołomińscy prokuratorzy znają już tożsamość ofiary, a także jego wspólnika, który wciąż jest poszukiwany. W sklepie zabezpieczono bardzo dobrej jakości film z kamer monitoringu.

MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj101 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo