Netflix walczy ze współdzieleniem kont.
Netflix walczy ze współdzieleniem kont.

Koniec z nieuczciwymi praktykami. Netflix zaczyna walkę ze współdzieleniem kont

Redakcja Redakcja Seriale Obserwuj temat Obserwuj notkę 11
Netflix od dłuższego czasu walczy ze współdzieleniem kont. Wychodzi na to, że przyszedł również czas na Polskę. Platforma planuje wprowadzić zmiany w naszym kraju do końca marca.

Dodatkowa opłata na Netflix 

Współdzielenie kont na Netflix to popularna metoda na oszczędzanie pieniędzy. Serwis od jakiegoś czasu próbuje jednak walczyć z użytkownikami "na gapę" i pierwsi mogli przekonać się o tym użytkownicy platformy w krajach Ameryki Łacińskiej i Południowej. To właśnie tam wprowadzono dodatkową płatność dla subskrybentów udostępniających swoje profile osobom spoza ich gospodarstw domowych.

W ramach testowanej funkcjonalności "dodaj dom" za dodatkowe konta trzeba dopłacać 2,99 dol. Jeśli takie rozwiązanie zostanie wprowadzone w Polsce to użytkownicy serwisu prawdopodobnie dopłacą 7,25 zł za każde subkonto.

Netflix przetestuje Polaków 

Szczegółowe zasady korzystania z platformy w ramach jednego gospodarstwa domowego Netflix ogłosił w Polsce już na początku stycznia. Wynika z nich, że w celu weryfikacji będzie wysyłał właścicielom profili czterocyfrowe kody, e-mailem lub SMS-owo. Następnie wspomniany szyfr użytkownik będzie musiał wpisać na urządzeniu, na którym korzysta z serwisu. 

Programmatic & digital investment director w Havas Media Group Krzysztof Dumbal w rozmowie z Wirtualnemedia.pl tłumaczy, że dodatkowe płatności w ramach współdzielenia kont, Netflix będzie wdrażał stopniowo, dokładnie analizując, jak wpływa to na korzystanie z platformy w poszczególnych krajach. – Przy spadającej dynamice wzrostu Netflix musi wyważyć, jak taki ruch wpłynie na biznes, który oparty jest na użytkownikach – ocenia ekspert w rozmowie z portalem. 

Tańszy pakiet na Netflix 

Aby ułatwić decyzje o zakładaniu własnych kont, Netflix wprowadził już nową funkcję. Użytkownicy mogą przenosić swój profil z ustawieniami, historią oglądania itp. na inne konto. To zachęta do przenoszenia się z kont współdzielonych z innymi osobami na własne konta.

Dodatkowo Netflix w listopadzie ubiegłego roku zaoferował również tańszy pakiet, w którym przy treściach emitowane są reklamy. Korzystać mogą z niego użytkownicy platformy w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Włoszech, Australii, Japonii, Korei i Brazylii.

– Wiele osób, przyzwyczajonych do niższych kosztów korzystania z platformy, będzie poszukiwać rozwiązań alternatywnych. Dodatkowo pamiętajmy, że jesteśmy świadkami rozwijającego się kryzysu światowego, wzrostu kosztów życia, wzrostu kosztów obsługi kredytów, a dostęp do platform rozrywkowych nie jest dobrem podstawowym i z łatwością może zostać wyeliminowany z koszyka zakupowego gospodarstw domowych – ocenia Dumbal dla Wirtualnemedia.pl. 

MP

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj11 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura