Jeden z policjantów klepnął w pośladki pracownicę Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. (fot. Pixabay/Facebook)
Jeden z policjantów klepnął w pośladki pracownicę Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. (fot. Pixabay/Facebook)

Skandaliczne zachowanie podlaskiego policjanta. Został odwołany ze stanowiska

Redakcja Redakcja Policja Obserwuj temat Obserwuj notkę 15
Wobec naczelnika wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku Macieja Zakrzewskiego wszczęte zostało postępowanie dyscyplinarne — podaje RMF FM. Funkcjonariusz miał podczas spotkania z okazji Dnia Kobiet klepnąć ręką w pośladki pracownicę cywilną komendy.

Konfetti na głowę ministra

Jak przypomina RMF FM, o funkcjonariuszu Macieju Zakrzewskim zrobiło się głośno w 2016 roku, kiedy to podczas obchodów Święta Niepodległości w Augustowie miał osobiście zrzucać konfetti z helikoptera na głowę ówczesnego ministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego.

Nieodpowiednie zachowanie policjanta

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Wzięli w nim udział naczelnicy wydziałów oraz policjantki i inne pracownice placówki. Podczas tego wydarzenia funkcjonariusz miał klepnąć ręką w pośladki pracownicę cywilną komendy.

Zakrzewski odwołany ze stanowiska

Jak podaje RMF FM, młodszy inspektor odwołany już został ze swojego stanowiska, a na czas postępowania dyscyplinarnego będzie on przeniesiony do innej jednostki.

— Policjant został odwołany, bo zachował się w sposób poniżający, naruszający godność i nietykalność — powiedział rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa. Dodał, że nie wie, w jaki sposób komendant dowiedział się o tym zajściu. Jak wskazuje rozgłośnia, o zdarzeniu ma zostać poinformowana również prokuratura, w celu zweryfikowania, czy nie doszło do przestępstwa.

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo