Nie żyje kolejny Polak, który walczył dla armii ukraińskiej.
Nie żyje kolejny Polak, który walczył dla armii ukraińskiej.

Ukraina: Nie żyje polski żołnierz. Inni w ciężkim stanie

Redakcja Redakcja Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 127
Nie żyje kolejny Polak, który walczył dla armii ukraińskiej. Informację przekazał Michał Dworczyk, dodając, że stan dwóch innych polskich ochotników, którzy także są ranni, jest poważny.

Dworczyk: Kolejny Polak zginął na froncie, dwóch innych w stanie poważnym

Informację o śmierci polskiego żołnierza broniącego Ukrainy przekazał Michał Dworczyk. Odkąd rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę, Dworczyk odpowiada za operacyjną stronę pomocy Siłom Zbrojnym Ukrainy w działaniach na linii frontu. Były szef kancelarii premiera jest również zaangażowany w pomoc humanitarną.

"Lekko ranny wolontariusz dotarł do Polski. Wolontariusz ciężko ranny został przewieziony z Dniepru do Kijowa. Niestety to nie jest dobry czas. Dziś zginął kolejny żołnierz Ukrainy — obywatel Polski, a dwóch kilka dni temu rannych wciąż jest w stanie poważnym" — poinformował za pośrednictwem Twittera Michał Dworczyk.

Na koniec wpisu Dworczyk zamieścił także podziękowania dla Zespołu Pomocy Humanitarno-Medycznej.

  

To już kolejny Polak, który poniósł śmierć na froncie

We wtorek, 21 marca zmarł inny polski ochotnik walczący po stronie Ukrainy z rosyjskim okupantem. O śmierci pochodzącego z Kłodzka Pawła Szadzikowskiego możecie przeczytać w tym miejscu

Zmarły Polak, o którym doniósł Michał Dworczyk, to już ósma ofiara wojny poniesiona przez nasz kraj. Pierwszą ofiarą rosyjskiej agresji wśród ochotników z naszego kraju był walczący w amatorskich starciach MMA Tomasz Walentek. Był też nieznany z imienia i nazwiska nasz rodak z Gdańska - zginął 10 listopada ub. roku w trakcie udzielania wywiadu.

Marian Matusz - Polak, który urodził się we Lwowie - zmarł w okolicach Chersonia jesienią 2022 r. Daniel Sztyber poległ 25 listopada ub. roku, po tym, jak eksplodowała mina-pułapka.

W nocy z 4 na 5 grudnia życie straciło dwóch kolejnych członków Legionu Międzynarodowego: Janusz Szeremeta i Krzysztof Tyfel. Rosjanie zaatakowali ich pozycje rakietowo. 

źródło zdjęcia: Salon24.pl

SW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka