Edmund Karwański nie żyje. (fot. Facebook)
Edmund Karwański nie żyje. (fot. Facebook)

Nie żyje słynny aktor. Widzowie kochali go za te role

Redakcja Redakcja Teatr Obserwuj temat Obserwuj notkę 9
Teatr Kwadrat poinformował o śmierci Edmunda Karwańskiego. Aktor odszedł w wieki 94 lat. Był znany z ról w takich serialach jak m.in. "Barwy szczęścia" czy "Złotopolscy".

Edmund Karwański nie żyje

— Drodzy Widzowie i Przyjaciele Teatru Kwadrat, z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że minionej nocy odszedł od nas zasłużony i wybitny aktor filmowy i teatralny, wieloletni (1986 - 2010) Dyrektor Teatru Kwadrat — napisano na Facebooku Teatru Kwadrat.

— Te bez mała ćwierć wieku pod Twoim kierownictwem, było dla naszego całego zespołu czasem ważnym, pełnym wyzwań, sukcesów, i ogromnej dumy i radości z wykonywanej pracy. Dziękujemy za te wszystkie wspólne lata, za to, że pod Twoim kierownictwem nasz Teatr nie tylko utrzymał, ale i zwiększył swoją renomę i popularność. Praca pod Twoim przewodnictwem była dla całego naszego zespołu ogromną przyjemnością i zaszczytem — dodano. — Pragniemy jednocześnie złożyć najszczersze kondolencje oraz wyrazy najgłębszego współczucia dla całej Rodziny i wszystkich bliskich osób — podsumowuje zespół Teatru Kwadrat.

Pogrzeb Edmunda Karwańskiego oraz msza żałobna odbędą się w czwartek 27 kwietnia w Warszawie.


Kim był Edmund Karwański?

Edmund Karwański urodził się 20 lutego 1929 roku w Warszawie. W 1952 roku skończył studia na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. W latach 1981-1986 pełnił funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Na Woli. Współpracował również z teatrami: Powszechnym, Narodowym, Klasycznym czy Rozmaitości. Wystąpił również w kilkunastu sztukach Teatru Telewizji.

W latach 2009-2015 występował w serialu "Barwy szczęścia". Wcześniej zobaczyć go można było w "Złotopolskich" czy "Magdzie M.".

Karwański w 2010 roku został odznaczony srebrnym medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

RB

(na zdjęciu: Edmund Karwański / źródło: Facebook)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj9 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura