Zdjęcie: Materiały prasowe
Zdjęcie: Materiały prasowe

Totalizator Sportowy: AI czuwa nad graczem

Redakcja Redakcja Gry Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
Olgierd Cieślik, prezes Totalizatora Sportowego w rozmowie z portalem SpuerBiznes, przedstawił kulisy największego w Polsce przedsiębiorstwa zajmującego się grami losowymi. Z rozmowy dowiadujemy się o szczegółach transformacji technologicznej Totalizatora, o bezpieczeństwie graczy oraz ich środków, oraz o wsparciu oddolnych inicjatyw.

Sztuczna inteligencja a uzależnienie od hazardu

Totalizator Sportowy jest operatorem jedynego w Polsce legalnego kasyna online. Firma umożliwia też swoim klientom korzystanie z gier i loterii za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Jak dowiadujemy się z rozmowy z Olgierdem Cieślikiem, Totalizator korzysta ze sztucznej inteligencji, by zadbać o bezpieczeństwo graczy korzystających z tych kanałów.

Technologia pomaga nie tylko weryfikować dane gracza, ale również analizuje jego zachowanie w kierunku potencjalnego uzależnienia od gier. Algorytmy analizują zachowania każdego gracza, w przypadku wykrycia zachowań mogących świadczyć o potencjalnym niebezpieczeństwie dla gracza, alarmują one gracza oraz operatora. Jest to element odpowiedzialnej gry, która ma za zadanie ograniczyć ryzyko związane z grami losowymi.


Kolektury czy internet?

Gry prowadzone on-line są popularniejsze od tych w stacjonarnych kolekturach. W 2022 roku ponad 39 miliardów przychodu Totalizatora pochodziło właśnie z gier on-line i stanowiło ponad 70% całkowitych przychodów Totalizatora.

Prezes Totalizatora w rozmowie z SuperBiznes wspomniał o nowych produktach szykowanych dla graczy. Oprócz nowych gier w kasynie on-line Totalizator Sportowy szykuje loterię terminalową, która będzie dostępna w kolekturach. Jest to nowość technologiczna, dzięki wykorzystaniu terminali drukujących zdrapki, Totalizator Sportowy zmniejszy zużycie materiałów potrzebnych do druku.

Wsparcie sportu i kultury

Olgierd Cieślik wspominał również o wsparciu sportu i kultury, które są wpisane w działalność Totalizatora Sportowego. Kwoty, jakimi przedsiębiorstwo wspierało inicjatywy sportowe i kulturalne, w ubiegłych latach oscylowały wokół 900 milionów złotych, a w 2022 kwota wsparcia osiągnęła rekordowy 1 mld 350 milionów złotych. Totalizator wspiera inicjatywy za pomocą funduszy celowych, nie zapominając przy tym o lokalnych, oddolnych inicjatywach. Taką inicjatywą jest kampania „Wygrywamy zaczyna się od Wy”, w której gracze z całej polski mogą zgłaszać inicjatywy regionalne, które wymagają dofinansowania. Następnie propozycje są oceniane i wyłaniane metodą głosowania. W tym roku ruszyła druga edycja kampanii, nabór wniosków trwa do 5 czerwca.


 – To są inicjatywy przeróżne, bardzo dużo jest osadzonych w sporcie, a więc renowacja boisk, usprzętowienie sali sportowej, ale też mają ośrodki kultury, chociażby renowacje sal i takie projekty zgłaszają do nas w ramach tej kampanii. – mówił o kampanii Olgierd Cieślik.

Fot: Materiały prasowe

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie