Iga Świątek. Fot. Twitter/Iga Świątek
Iga Świątek. Fot. Twitter/Iga Świątek

Problemy Igi Świątek. Przekazała nowe wieści o kontuzji

Redakcja Redakcja Tenis Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
„Potrzebuję na pewno kilku dni odpoczynku” - między innymi takie informacje ws. kontuzji przekazała Iga Świątek w mediach społecznościowych. Z powodu urazu uda polska tenisistka nie dokończyła meczu z Jeleną Rybakiną w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Rzymie.

Kontuzja Igi Świątek. Najnowsze wieści

„Update. Potrzebuję na pewno kilku dni odpoczynku. Bilety do Paryża rezerwujemy, więc... trzymajcie kciuki. Mam nadzieję - do zobaczenia niedługo” napisała w okolicach 16.00 na Twitterze Iga Świątek.

https://twitter.com/iga_swiatek/status/1659197126159790081?ref_src=twsrc%5Etfw">May 18, 2023

Wcześniej napisała: „Cześć. Zapewne zastanawiacie się, co stało się w nocy. Podczas drugiego seta doznałam kontuzji uda i teraz trwa diagnostyka. Więcej informacji będziemy mieć dla was w kolejnych dniach”.

https://twitter.com/iga_swiatek/status/1659097259210842117?ref_src=twsrc%5Etfw">May 18, 2023

Mecz Świątek z Rybakiną

Polska liderka światowego rankingu skreczowała przy stanie 2:2 w trzeciej, decydującej partii spotkania z Rybakiną. Po świetnej grze podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego wygrała pierwszego seta 6:2, w drugim też wyraźnie prowadziła, ale nie zdołała utrzymać przewagi, ale jego losy rozstrzygnęła na swoją korzyść w tie-breaku tenisistka z Kazachstanu.


Świątek zrezygnowała z dalszej rywalizacji

Właśnie w tej części pojedynku po jednej z długich wymian Świątek na chwilę znieruchomiała, w jej oczach pojawiły się łzy, ale dokończyła rozgrywkę, a przed trzecim setem poprosiła o przerwę medyczną, pomoc fizjoterapeuty i udała się do szatni. Na kort wróciła z zabandażowanym udem. Początkowo wydawało się, że wszystko jest w porządku, ale po kilkunastu minutach trzeciej odsłony zdecydowała się przerwać grę i zrezygnować z dalszej rywalizacji.

Turniej w Rzymie, gdzie Świątek była najlepsza w dwóch poprzednich edycjach, był jej ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającym się 28 maja wielkoszlemowym French Open. W Paryżu 21-letnia raszynianka triumfowała w 2020 i ubiegłym roku.

KW

Źródło zdjęcia: Iga Świątek. Fot. Twitter/Iga Świątek

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport