(Adrian Kostera o startujących Polakach w zawodach IUTA World CUP Brasil Ultra Tri. Fot. Salon24, Twitter/@MichalMoch87)
(Adrian Kostera o startujących Polakach w zawodach IUTA World CUP Brasil Ultra Tri. Fot. Salon24, Twitter/@MichalMoch87)

Polacy na czele wykańczającego wyścigu. "To jest piękna chwila"

Redakcja Redakcja Lekkoatletyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Robert Karaś może liczyć na wsparcie dwójki pozostałych Polaków startujących z nim w wymagającym wyścigu. Jurand Czabański i Rafał Godzwon zaczęli zmagania na trasie biegu w wyścigu IUTA World CUP Brasil Ultra Tri. – Uważam, że dla nas, dla Polaków to jest piękna chwila – mówi w rozmowie z Salon24 ultratriatlonista Adrian Kostera.

W środę informowaliśmy, że Robert Karaś podczas wymagającego wyścigu ma problemy. Polakowi odnowiła się kontuzja, która pokrzyżowała plany pobicia rekordu w ubiegłorocznych zawodach IUTA World Championship Swiss Ultra Triathlon. 

Kostera dla Salon24: Kibicuję wszystkim Polakom

Robert Karaś w zawodach w Szwajcarii rywalizował z Adrianem Kosterą. W momencie, gdy media obiegła informacja, że zawodnik FAME MMA musi przerwać wyścig, to jego rywal ocenił, że "o tym, iż Karaś nie ukończy rywalizacji wiedział już podczas etapu kolarskiego". Niedługo po tym sportowiec ostro odpowiedział Kosterze: – Jesteś debilem — napisał Karaś na swoim Instastory. 


Kostera pytany w Salon24 o to, czy kibicuje Karasiowi oraz jaki ma do niego stosunek powiedział, że "kibicuje wszystkim Polakom". 

– Dla mnie nie jest ważna kolejność w jakiej dobiegną, ale po prostu byłbym mega szczęśliwy, gdyby na podium były trzy polskie flagi – podkreślił. 

– I tu nie chodzi o to, czy to będzie Robert Karaś, czy darzę go sympatią, czy mniej. Po prostu to jest niesamowite, że trzech Polaków będzie na podium. Uważam, że dla nas, dla Polaków to jest piękna chwila. I to jest najważniejsze – dodał sportowiec. 

Cała rozmowa z Adrianem Kosterą, który przygotowuje się do swojego nowego projektu "Triathlon 365" w piątek na kanale Salon24 w serwisie YouTube

Polacy przewodzą w wyścigu 

Marzenie Adriana Kostery powoli się spełnia. Na trasę biegu w Brazylii do Karasia dołączyli Jurand Czabański oraz Rafał Godzwon. Cała trójka polskich ultratriatlonistów jest na czele morderczego wyścigu. Warto dodać, że najlepiej w ostatniej konkurencji radzi sobie Czabański, który również ma szanse na pobicie rekordu świata. 

Jurand Czabański to postać znana przede wszystkim w środowisku MMA. Jako fizjoterapeuta współpracował m.in. z Borysem Mańkowskim, czy Mateuszem Gamrotem. Zawody w Brazylii jak sam przyznaje są dla niego szansą, by sprawdzić własne umiejętności. 

W sumie w zawodach IUTA World CUP Brasil Ultra Tri bierze udział dziewięciu zawodników, w tym trzech Polaków. Wszyscy mają do pokonania 38 km pływania, 1800 km jazdy na rowerze oraz 422 km biegu. Rekord, który chce pobić Robert Karaś należy do Belga Kennetha Vanthuyne i wynosi 182 godziny 43 minuty i 43 sekundy. 

MP

(Adrian Kostera o startujących Polakach w zawodach IUTA World CUP Brasil Ultra Tri. Fot. Salon24, Twitter/@MichalMoch87)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Sport