Morawiecki ostro do TVN: Plujecie na świętości

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 100
Mateusz Morawiecki skrytykował stację TVN w trakcie wizyty w Starej Błotnicy. - Plujecie na wszystko, co jeszcze wczoraj było świętością - zwrócił się do dziennikarza i polityków PO. To kolejna odsłona sporu PiS z prywatną telewizją.

Jarosław Kaczyński nazwał dziennikarza TVN24 "przedstawicielem Kremla", bowiem Moskwie zależy - w jego opinii - na dymisji szefa MON Mariusza Błaszczaka. Słowa z soboty, które padły nieopodal granicy z Białorusią, odbiły się szerokim echem. TVN24 zaprotestowała w wieczornym wydaniu "Faktów" TVN. Telewizja zapowiedziała podanie Kaczyńskiego do sądu. Padają też oskarżenia o kneblowanie niezależnych mediów.  


TVN i PO? "To jedno i to samo"

Dziś do TVN zwrócił się też premier. - Stanisław Mikołajczyk nie bał się powiedzieć komunistom prosto w twarz: "Plujecie na wszystko, co jeszcze wczoraj było święte". Czy to państwu czegoś nie przypomina? Tak, do was mówię, redaktorzy TVN i działacze Platformy Obywatelskiej, czyli również działacze TVN, bo to jedno i to samo - stwierdził Mateusz Morawiecki. - Przed chwilą widziałem tutaj obraz Jana Pawła II, naszego wielkiego rodaka, który dbał o patriotyzm, ruch ludowy, niepodległość i suwerenność. Zostawcie go w pokoju, to jest nasza świętość, świętość ruchu ludowego i wszystkich, którym leży na sercu dobro Polski - dodał szef rządu. 

- Dzisiaj spadkobiercą niepodległościowego ruchu ludowego jest Prawo i Sprawiedliwość - mówił na briefingu wspólnie z ministrem rolnictwa Robertem Telusem. - Polski ruch ludowy murem stanął za polską suwerennością, za polską niepodległością w czasie próby. A ten czas próby nadszedł bardzo szybko - już kilka miesięcy po odzyskaniu niepodległości wróg rzucił się do naszych gardeł, chciał zniszczyć ledwo co odzyskaną suwerenność i wolność. Nie minęło więcej niż kilkanaście lat, a Bataliony Chłopskie, tworzone przez niepodległościowy ruch ludowy, były drugą co do wielkości, liczebności, zakonspirowaną siła walczącą o polską niepodległość. Trzeba oddać cześć i hołd wszystkim pomordowanym działaczom ruchu ludowego, pomordowanym głównie przez Niemców, ale także przez Sowietów - jak chociażby marszałek Sejmu Maciej Rataj, zamordowany w Palmirach przez niemieckiego okupanta - opisywał Morawiecki.  


Uczniowie Balcerowicza 

Premier porównał też obecny okres rządów PiS do czasów PO. Jego zdaniem, wtedy na reagowano na klęski żywiołowe. - Przypomnijmy siebie, co zrobili liberałowie z Platformy Obywatelskiej przez 25 lat wolnej Polski. Zapaść polskiej wsi - oni śmiali się w nos, PGR-y - zlikwidować, bo to przeżytek. Taka była polityka naszych poprzedników z Platformy, uczniów Balcerowicza, którego dzisiaj najlepszym uczniem jest Donald Tusk - zaznaczył.  


Fot. Mateusz Morawiecki w Starej Błotnicy/PAP/Piotr Polak

GW


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj100 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka