Grzegorz Kajdanowicz w początkach swojej pracy reporterskiej, fot. Dzień Dobry TVN
Grzegorz Kajdanowicz w początkach swojej pracy reporterskiej, fot. Dzień Dobry TVN

Dziennikarz TVN opluty przez zwolenników Rydzyka. Mówili do mnie "Ty Żydzie"

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 41
Grzegorz Kajdanowicz podzielił się z internautami swoimi przeżyciami podczas pracy jako dziennikarz TVN. Jak zdradził, nieraz sytuacja bywała dramatyczna! "Wielokrotnie byłem opluty"

Kajdanowicz opowiada Wojewódzkiemu o pracy reportera

Podcast "WojewódzkiKędzierski" gościł ostatnio Grzegorza Kajdanowicza, jednego z najbardziej rozpoznawalnych prezenterów telewizji TVN. Jako reporter swoją pracę zaczynał już w 1997 r., a o swoich doświadczeniach opowiedział Kubie Wojewódzkiemu.

Prowadzący podcastu zapytał w pewnym momencie Kajdanowicza o to, czy został kiedyś pobity podczas pracy jako dziennikarz.
– Bójka nie, ale wielokrotnie byłem opluty na manifestacjach, najczęściej pod Kancelarią Premiera, albo jak przyjeżdżali hutnicy, rolnicy. To jeszcze były te czasy, kiedy te manifestacje miały swoją temperaturę i przyjeżdżały tysiące ludzi – odpowiedział prezenter.


Najgorzej na manifestacjach Radia Maryja

Szczególnie niebezpieczne sytuacje zdarzały się podczas, jak to określił Kajdanowicz, "rydzykowych manifestacji". Dziennikarz był opluwany, a także padał ofiarą antysemickich obelg! Ma na to wszystko jednak niezawodny sposób.
– Idziesz, widać, że masz mikrofon z logo, podchodzi ktoś do ciebie i pierwsze, co mówi, to np. "Ty Żydzie!". (...) Starsze panie, czasem były takie "rydzykowe" manifestacje, po prostu plują na ciebie. (...) W takiej sytuacji wycofujesz się, nic nie mówisz, nic nie robisz, nie wchodzisz w dyskusję.

TVN zapewnia ochronę dziennikarzom

Jak też zapewnił, TVN dba o swoich pracowników, przez co nigdy nie dochodziło do sytuacji zagrażających jemu życiu: – Nasza firma też dba o to, że gdy trzeba, to np. dostajesz ochronę i to nie jest kłopot. Jeżeli sytuacja jest poważna, to jest kwestia jednego telefonu, żeby się czuć bezpiecznie.

Praca reportera w Polsce jednak potrafi być ryzykowna!

Salonik

(Na zdjęciu Grzegorz Kajdanowicz w początkach swojej pracy reporterskiej, fot. Dzień Dobry TVN)


Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj41 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura