Nowe garnki dla Koła Gospodyń Wiejskich. Wiceminister chwali zakup

Redakcja Redakcja Suwerenna Polska Obserwuj temat Obserwuj notkę 42
Wiceminister Marcin Warchoł pochwalił się zakupem garnków, talerzy i sprzętu kuchennego dla Koła Gospodyń Wiejskich. Dodał też, że sfinansowano go z Funduszu Sprawiedliwości, który jest docelowo przeznaczony na pomoc ofiarom przestępstw. Na Twitterze polityk Suwerennej Polski mocno obrywa za wpis.

Koło Gospodyń Wiejskich z nowym sprzętem od Suwerennej Polski

- Koła Gospodyń Wiejskich pielęgnują polskie tradycje, religię, kulturę i patriotyzm. Dlatego Fundusz Sprawiedliwości je wspiera i pomaga - ocenił Marcin Warchoł. 

 


Fundusz Sprawiedliwości 

NIK w swoim raporcie sprzed niemal dwóch lat krytykowała Ministerstwo Sprawiedliwości za sposób wydatkowania Funduszu Sprawiedliwości. Izba szacowała niegospodarność wydatków na 280 mln złotych. Złożyła też kilka zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa. Opozycja krytykowała Zbigniewa Ziobrę i polityków jego partii za to, że z pieniędzy dla ofiar przestępstw zakupuje wozy strażackie. Solidarna Polska odpierała zarzuty, twierdząc, że strażacy angażują się na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców i inwestycje są w tym wymiarze zgodne z ustawą. 

Większy problem może być jednak z doposażeniem Koła Gospodyń Wiejskich w Grochowem i zakupionym sprzętem kuchennym, dofinansowanym w kwocie 5 tys. złotych. 

- Ale żeby tak bezczelnie się przyznawać do wydatkowania pieniędzy z funduszu celowego niezgodnie z przeznaczeniem - skomentowała posłanka Lewicy Anna-Maria Żukowska. 


GW


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka