Jarosław Jakimowicz. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Jarosław Jakimowicz. Fot. PAP/Radek Pietruszka

Jakimowicz zniknie z TVP Info na dobre? „To definitywne”

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 31
Jarosław Jakimowicz nie będzie już współprowadził w TVP Info weekendowego cyklu „W kontrze” - informują Wirtualnemedia.pl. „To definitywne” - zapewnia Telewizyjna Agencja Informacyjna, Jakimowicz mówi jednak o „zawieszeniu”. Wiadomo już, kto go zastąpi. To nie jedyne kłopoty Jakimowicza w TVP.

„W kontrze”. Władze TAI odsunęły Jakimowicza od programu

Zdaniem Wirtualnych Mediów o odsunięciu Jarosława Jakimowicza od prowadzenia „W kontrze” zdecydowały władze TAI. Od kwietnia jej dyrektorem jest Michał Adamczyk, wicedyrektorami Samuel Pereira i Marcin Tulicki. 

Powodem – nieoficjalnie dowiedziały się Wirtualne Media - mają być skargi na zachowanie Jakimowicza pochodzące od ekipy programu. 

– Mam nie prowadzić programu w ten weekend. To jakiegoś rodzaju zawieszenie, trudno mi powiedzieć, jak długo potrwa – powiedział nam Jakimowicz. 

Jakimowicz nie wróci już jednak do programu „W kontrze”. Jego miejsce zajmie od najbliższego piątku Anna Popek, która poprowadzi program z Agnieszką Siewiereniuk-Maciorowską – podają Wirtualne Media. 


Bart Staszewski nie miał z tym nic wspólnego

Decyzja o odsunięciu Jakimowicza od programu nie jest związana z internetowym apelem Fundacji Basta, kierowanej przez aktywistę LGBT+ Barta Staszewskiego, żeby w ogóle odsunąć Jakimowicza od pracy w Telewizji Polskiej. 

Znany aktor ma nadal komentować w porannym programie „Jedziemy” i „Jedziemy dalej” Michała Rachonia.

W czerwcu Jarosław Jakimowicz zakończył współpracę z „Pytaniem na śniadanie” w TVP2. Dla formatu przygotowywał wywiady o tematyce sensacyjno-kryminalnej. 

– Niedawno wydawca powiedział, że teraz jest inna polityka, że program trochę nijak ma się do tego, co robimy na antenie. Taka była decyzja – wyjaśnia Jakimowicz.


Krysiak vs Jakimowicz - głośna sprawa

Przypomnijmy, że niedawno sąd drugiej instancji prawomocnie oddalił prywatny akt oskarżenia złożony przez Jarosława Jakimowicza wobec dziennikarza i pisarza Piotra Krysiaka. Pisaliśmy o tym tutaj.

Sąd Okręgowy w Krakowie uwzględnił zażalenie pełnomocnika oskarżycieli prywatnych na decyzję sądu pierwszej instancji o umorzeniu sprawy Jarosława Jakimowicza. Skierowano ją z powrotem do rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy dla Krakowa - Podgórza. Opisywana przez nas niegdyś sprawa prawa dotyczy wpisów internetowych Jakimowicza skierowanych do pracowników TVN i Tomasza Sekielskiego.

KW

Jarosław Jakimowicz. Fot. PAP/Radek Pietruszka

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura