Prof. Janusz Filipiak jest w stanie ciężkim, ale stabilnym. Fot. PAP/Art Service 2
Prof. Janusz Filipiak jest w stanie ciężkim, ale stabilnym. Fot. PAP/Art Service 2

Wiemy, co ze zdrowiem Janusza Filipiaka. Jest reakcja Comarchu

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 14
Prezes Cracovii i Comarchu Janusz Filipiak w sobotę w stanie krytycznym trafił do szpitala. Jak nieoficjalnie dowiedział się Salon24, stan jego zdrowia jest poważny. Stąd też krakowska spółka musiała zareagować i powołać nową prezes. Jest nią Anna Pruska, córka Filipiaka.

Filipiak walczy o życie w szpitalu 

W sobotę radio RMF FM poinformowało o poważnych kłopotach zdrowotnych właściciela Cracovii. Według relacji mediów prof. Filipiak stracił w sobotę przytomność, był reanimowany przez służby medyczne i trafił do jednego z krakowskich szpitali. U 71-letniego biznesmena miało dość do zatrzymania akcji serca. Jak informowały w weekend media, jego stan był krytyczny.

Jak nieoficjalnie dowiaduje się Salon24, stan zdrowia Filipiaka nie idzie ku lepszemu. – Jest ciężki, ale stabilny – słyszymy. 


Nagła reakcja Comarchu 

W związku ze złym stanem zdrowia prof. Filipiaka, nagłe działania podjął Comarch. W specjalnym komunikacie poinformował, że na fotelu prezesa zastąpi go jego córka Anna Pruska. 

"Zarząd Comarch S.A. informuje, że działając na podstawie art. 383 § 1 k.s.h. oraz Art. 19 ust. 2 pkt 6) Statutu Spółki Rada Nadzorcza Comarch S.A. deleguje członka Rady Nadzorczej dr Annę Pruską do czasowego wykonywania czynności Prezesa Zarządu Comarch S.A. Delegowanie, o którym mowa wyżej następuje na okres jednego miesiąca począwszy od dnia podjęcia niniejszej uchwały tj. od dnia 2 października 2023 roku do dnia 2 listopada 2023 roku" – poinformowano w oświadczeniu. 

Wsparcie od odwiecznego rywala 

Na tragiczne informacje zareagowała m.in. Wisła Kraków, czyli jeden z klubów, z którym Cracovia rywalizuje od lat. "Na boisku rywalizujemy od 20 lat, w życiu podzielamy wspólne pasje. Dziś cała Wisła trzyma kciuki za powrót do zdrowia, Panie Profesorze!" – czytamy na oficjalnym profilu klubu na X (Twitter).

 

Kim jest Janusz Filipiak

Prof. Janusz Filipiak urodził się w 1952 roku w Bydgoszczy. Prezes Cracovii jest profesorem doktorem habilitowanym w zakresie nauk technicznych. W 1993 roku założył firmę Comarch, obecnie dostarczającą biznesowe rozwiązania IT na skalę globalną. Od 1997 roku jest profesorem zwyczajnym na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W latach 1991-98 kierował również jej Katedrą Telekomunikacji.

Od 2003 roku prof. Filipiak jest sponsorem Pasów. Wówczas drużyna, rozpoczynając od ówczesnej trzeciej ligi, w ciągu dwóch lat wkroczyła do Ekstraklasy. W 2004 roku prof. Filipiak został Prezesem MKS Cracovia SSA. Jest nim do dnia dzisiejszego.

Mateusz Pacak

Prof. Janusz Filipiak jest w stanie ciężkim, ale stabilnym. Fot. PAP/Art Service 2

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport