Facebook
Facebook

Kto zostanie prezesem PiS po Kaczyńskim? Polacy wskazali faworyta

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 102
Kto powinien przejąć stery w PiS po odejściu Jarosława Kaczyńskiego na emeryturę? Z badania SW Research dla "Rzeczpospolitej" wynika, że najwięcej pytanych wskazało na premiera Mateusza Morawieckiego, ale było to tylko 15,4 proc. pytanych.

Sondaż: Kto powinien zostać szefem PiS?

Najwięcej, ale zaledwie15,4 proc. badanych oceniło, że przyszłym liderem PiSpowinien być Mateusz Morawiecki. Na drugim miejscu uplasował się prezydent Andrzej Duda, który po 2025 roku nie będzie mógł ubiegać się o reelekcję. Jego nazwisko wskazało 10,4 proc. respondentów.

Kolejni kandydaci uzyskali jednocyfrowe wyniki. Na szefa MON postawiło 6,6 proc. ankietowanych. Tuż za nim uplasowała się Beata Szydło z wynikiem. 5,5 proc. Listę nazwisk domyka prezes Suwerennej Polski, Zbigniew Ziobro. Na obecnego ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego postawiło 3,8 proc. respondentów.

18,6 proc. badanych powiedziało, że Jarosława Kaczyńskiego powinien zastąpi inny polityk niż wyżej wymienieni. 39,9 proc. nie ma zdania w tej kwestii.

Doradca prezydenta: Kaczyński powinien iść na emeryturę

Skąd wzięła się dyskusja o emeryturze Kaczyńskiego? Takie rozwiązanie wskazał szef gabinetu prezydenta Marcin Mastalerek.

W czwartkowy poranek nowy pracownik prezydenta był gościem Radia Zet. To tam padła rewolucyjna teza o przyszłości Kaczyńskiego. W rozmowie z Bogdanem Rymanowskim Mastalerek bardzo ostro wypowiedział się o kampanii wyborczej PiS. Jego zdaniem, Jarosław Kaczyński powinien odejść na polityczną emeryturę.

Więcej przeczytasz o tym tutaj:


MB

Fot. Jarosław Kaczyński. Źródło: Facebook.com/PiSKomentarze

Inne tematy w dziale Polityka