Niepokojący sondaż dla Joe Bidena. Szykuje się wielki powrót na fotel prezydenta

Redakcja Redakcja USA Obserwuj temat Obserwuj notkę 61
Z najnowszego sondażu CBS News wynika, że Donald Trump może liczyć na 51 proc. poparcia. Były prezydent Stanów Zjednoczonych regularnie zwiększa swoje notowania w badaniach.

Natomiast kandydat demokratów regularnie traci w oczach Amerykanów. Obecna głowa państwa USA jest krytykowana za pogarszającą się sytuację finansową obywateli i brak perspektyw na zmiany w tym kierunku.

Ankietowani zostali zapytani o "poziom finansów domowych". Znajdujący się w "gorszej sytuacji finansowej" zdecydowanie popierają Donalda Trumpa. Aż 45 procent badanych odpowiedziało, że wybór byłego prezydenta spowoduje pozytywne zmiany - w przypadku Joe Bidena to zaledwie 18 procent. 


Amerykanie boją się wojny

Bidenowi wzrasta także elektorat negatywny. 48 proc. ankietowanych jest zdania, że druga kadencja obecnego prezydenta pogorszyłaby sytuację finansową obywateli. W tym samym zestawieniu Donald Trump osiąga wynik zaledwie 32 procent głosujących.

Według 49 proc. ankietowanych pozostanie na stanowisku prezydenta Joe Bidena oznacza bezpośredni udział Amerykanów w konfliktach militarnych na świecie. 43 proc. ankietowanych stwierdziło, że wybór Trumpa oznaczałby znaczące zmniejszenie ryzyka bezpośredniego udziału w wojnie. 


Starcie Trumpa z Bidenem

Większość z wyborców prezydenta Bidena nie jest zachwyconych pojedynkiem z Trumpem. Aż 74 procent badanych wskazało, że czują się "zdenerwowani", a 72 procent wskazało na "frustrację" starciem obydwu polityków.

Inaczej sytuacja wygląda wśród ankietowanych deklarujących poparcie dla Donalda Trumpa. Większość z nich przekonuje, że wybory wywołują u nich "nadzieję" - 64 procent i "motywację" - 62 procent.  


Fot. Joe Biden i Donald Trump/Canva

MD


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka