na zdjęciu: Uczestniczka Powstania Warszawskiego Wanda Traczyk-Stawska. fot. PAP/Leszek Szymański
na zdjęciu: Uczestniczka Powstania Warszawskiego Wanda Traczyk-Stawska. fot. PAP/Leszek Szymański

Wanda Traczyk-Stawska przejechała się po Kaczyńskim. "Głupota"

Redakcja Redakcja Święta, rocznice Obserwuj temat Obserwuj notkę 272
Legendarna powstańczyni warszawska Wanda Traczyk-Stawska ponownie zabrała głos w bieżących sprawach politycznych. Żołnierka Armii Krajowej ostro skrytykowała niedawne przemówienie szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Wypowiedziała się też o stosunkach polsko-niemieckich.

Mocne przemówienie Kaczyńskiego. Ostrzegał przed Francją i Niemcami

Przypomnijmy, że w sobotę, w sali krakowskiego "Sokoła", odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

- Nasi przeciwnicy twierdzili, choćby dzisiaj, że nie będzie żadnych zmian w traktatach europejskich - mówił w trakcie spotkania w krakowskim "Sokole" szef Zjednoczonej Prawicy i przywołał prace, które odbywają się obecnie w Parlamencie Europejskim, a które dotyczą zmian zakładających m.in. zniesienie jednomyślności w Unii Europejskiej, a także przeniesienie części kompetencji państw m.in. w zakresie bezpieczeństwa zewnętrznego i ochrony ludności, obronności i ochrony granic czy spraw zagranicznych. Według niego zmiany te doprowadzą do dominacji Francji i Niemiec w UE.

Dodał, że Polska ma się znaleźć właśnie w strefie dominacji Niemiec. Szef PiS jako przykład podał masowy wywóz niemieckich odpadów do Polski, do którego rzekomo ma dojść po objęciu władzy przez obecną opozycję.

Więcej przeczytasz o tym tutaj:

Traczyk-Stawska o słowach Kaczyńskiego: Głupota

Do niedawnego wystąpienia polityka PiS odniosła się legenda Powstania Warszawskiego Wanda Traczyk-Stawska. Żołnierka AK nie gryzła się w język komentując wystąpienie polityka. Określiła ona jego przemówienie i strasznie Niemcami "głupotą, która może trafić tylko do bezmyślnych".

- Niemcy nie są naszymi wrogami. Po II Wojnie Światowej przestali być agresorem i razem z nimi możemy tworzyć zaporę. W przyjaźni możemy tworzyć zaporę przeciwko Rosji - powiedziała powstanka cytowana przez portal Wprost.pl.

- Ludzie myślący wiedzą, że ostatnią rzeczą, którą możemy zrobić to skłócić się ze wszystkimi w obliczu wojny na Ukrainie. Musimy się z Niemcami jednoczyć, chronić naszą granicę jak się da. To nie jest czas na wyprowadzanie Polski z Europy - podkreśliła.

Bohaterka Powstania Warszawskiego wyjaśniła też, że "jest zwolenniczką przyjaźni ze wszystkimi sąsiadami".


MB

na zdjęciu: Uczestniczka Powstania Warszawskiego Wanda Traczyk-Stawska. fot. PAP/Leszek Szymański

Czytaj dalej:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj272 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura