Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin podczas briefingu prasowego. PAP/Piotr Nowak
Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin podczas briefingu prasowego. PAP/Piotr Nowak

Sasin kontratakuje. "Nie cofną się przed najgorszą nikczemnością"

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 12
Posłowie Platformy Obywatelskiej po kontroli w Ministerstwie Aktywów Państwowych ogłosili, że 18 pracownikom wypłacono nagrody "za zarządzanie KPO". Ministerstwo Jacka Sasina wyjaśnia, że to dodatek zadaniowy. "Dodatki zostały przyznane jedynie osobom bezpośrednio zaangażowanym we wdrażanie KPO, które dostały dodatkowe zadania" - napisało MAP.

Kontrola posłów PO w MAP

Posłowie Michał Szczerba i Dariusz Joński przeprowadzili kontrolę w Ministerstwie Aktywów Państwowych, po której ogłosili, że w MAP wypłacono premie za KPO. - Zapytaliśmy, na czym polega ta realizacja, skoro minister Sasin, a w szczególności premier Morawiecki, nawet nie wystąpili o te środki. Okazało się, że jedynym dokumentem, jaki znaleźliśmy, jest ulotka "Wzmacniamy Polską Gospodarkę". Z tego tytułu wypłacono 18 dodatków zadaniowych we wrześniu - powiedział poseł Szczerba. 

Sasin: to populizm

"Posłowie Joński i Szczerba przyjmują bolszewicką zasadę, że za wykonywanie dodatkowych zadań pracownikom korpusu służby cywilnej wynagrodzenie się nie należy" - napisał w mediach społecznościowych minister Sasin.

"Tym bardziej, że mówimy o realnie wykonanych zadaniach, ponad ich obowiązki. I kwoty od 2 do 3 tysięcy złotych brutto rocznie dla pojedynczych urzędników służby cywilnej państwa polskiego. Jesteście antypaństwowymi populistami, którzy dla znalezienia się przed kamerami nie cofną się przed najgorszą nikczemnością" - dodał.

MAP: nie wypłacano nagród

Natomiast MAP wyjaśnia, że w okresie od stycznia do listopada nie wypłacano pracownikom resortu nagród: "członkowie korpusu służby cywilnej mogą też otrzymać dodatek zadaniowy przyznawany im za wykonywanie dodatkowych zadań, ale tylko w czasie, gdy wykonują te zadania". Resort tłumaczy, że łączna kwota dodatków dla dyrektorów i ich zastępców wyniosła niecałe 60 tys. zł. 

MAP dodaje, że dodatki zostały przyznane tylko osobom bezpośrednio zaangażowanym we wdrażanie KPO, które dostały dodatkowe zadania. 

n/z: Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin podczas briefingu prasowego. PAP/Piotr Nowak

MD

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka