Sąd zdecydował ws. wpisu Rady Nadzorczej TVP do KRS. Nominat Sienkiewicza był zaskoczony

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 66
Sąd Rejonowy w Warszawie odrzucił skargę na decyzję referendarza sądowego, który odmówił wpisania nowych władz TVP do KRS. Piotr Zemła - adwokat, którego minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz wybrał przewodniczącym rady nadzorczej przed wprowadzeniem spółki w stan likwidacji, o rozstrzygnięciu dowiedział się z mediów społecznościowych.

Sąd zdecydował ws. wpisu Rady Nadzorczej TVP do KRS

To kolejna porażka ministra Bartłomieja Sienkiewicza w sądach. Skarga na decyzję referendarza sądowego, który nie zgodził się na wpisanie nowych władz TVP do KRS, została oddalona. Ponadto, umorzono postępowanie ws. wpisu, a koszty postępowania ma pokryć wnioskodawca. Takie postanowienie wydał Sąd Rejonowy w Warszawie na posiedzeniu niejawnym. 

Obrotem spraw był wyraźnie zaskoczony Piotr Zemła - adwokat, który był widziany w biurach TVP podczas przejęcia telewizji. - Panie Mecenasie Piotr Zemła, czy Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy oddalił skargę na orzeczenie referendarza sądowego odmawiające m. in. wpisu Pana Mecenasa do KRS jako członka Rady Nadzorczej TVP? - zapytał go Piotr Leonarski, prawnik i ekspert podatkowy. 


"Proszę mnie oświecić"

- Nic mi na ten temat nie wiadomo, ale jeżeli Pan Mecenas może mnie oświecić, będę zobowiązany - odparł Zemła. 

Leonarski w odpowiedzi pokazał postanowienie sądowe ws. zarządu TVP. - Służę uprzejmie. Proszę zwrócić uwagę, że zupełnie za darmo - żartował. 

- Bardzo dziękuję! Postanowienie jest nieprawomocne, oczywiście będzie zaskarżone - wyjawił Zemła. 


Fot. Piotr Zemła, adwokat/screen TVP

GW


Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura