Bartłomiej Sienkiewicz (C). Fot. PAP/Albert Zawada
Bartłomiej Sienkiewicz (C). Fot. PAP/Albert Zawada

Kolejna porażka Sienkiewicza ws. mediów publicznych. Ważna deklaracja wicepremiera

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 27
Sąd rejestrowy we wtorek oddalił wniosek o zmianę wpisu do KRS zarządu Polskiego Radia. Postanowienie zostało podpisane przez referendarza. Informowaliśmy również, Sąd Rejonowy w Warszawie odrzucił skargę na decyzję referendarza sądowego, który odmówił wpisania nowych władz TVP do KRS. „Będziemy respektować takie wyroki, jakie zapadną” - mówił w Polsat News wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz.

Sąd rejestrowy oddalił wniosek o zmianę wpisu do KRS zarządu Polskiego Radia

11 stycznia sąd rejestrowy oddalił wniosek o zmianę wpisu do KRS zarządu Polskiego Radia. Postanowienie zostało podpisane przez referendarza.

Skarga na to postanowienie została złożona do sądu, lecz sąd na posiedzeniu we wtorek 13 lutego oddalił wniosek, umorzył postępowanie w zakresie ujawnienia nowego zarządu i orzekł o kosztach.

Sąd zdecydował ws. wpisu Rady Nadzorczej TVP do KRS

Przypomnijmy, że Sąd Rejonowy w Warszawie odrzucił także skargę na decyzję referendarza sądowego, który odmówił wpisania nowych władz TVP do KRS. 

Piotr Zemła - adwokat, którego minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz wybrał przewodniczącym rady nadzorczej przed wprowadzeniem spółki w stan likwidacji, o rozstrzygnięciu dowiedział się z mediów społecznościowych.


Kosiniak-Kamysz: Będziemy respektować takie wyroki, jakie zapadną

Jak zareagują na to politycy koalicji rządzącej? Wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz zapewnił we wtorek w Polsat News, że ws. mediów publicznych rząd będzie stosował się do wyroków sądów.

Odnosząc się do postawienia w stan likwidacji TVP, Polskiego Radia i PAP wicepremier podkreślił, że ostateczna ocena tego procesu należy do sądów. – Jest cały proces postępowań przed sądami administracyjnymi, również postępowań odwoławczych. Takie decyzje też już zapadają – zaznaczył.


Kosiniak-Kamysz dodał, że odwołanie ws. otwarcia likwidacji jednej z lokalnych rozgłośni radiowych zostało wpisane do KRS. W zeszłym tygodniu MKiDN informowało, że Sąd Rejonowy w Poznaniu wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego otwarcie likwidacji spółki obecnie pod firmą Polskie Radio - Regionalna Rozgłośnia w Poznaniu „Radio Poznań” S.A. w likwidacji z siedzibą w Poznaniu.

Pytany, co stanie się jeśli wyroki sądów będą niepomyślne dla koalicji rządzącej wicepremier zapewnił, że rząd zastosuje się do nich niezależnie od wszystkiego. – Będziemy respektować takie wyroki, jakie zapadną – dodał Kosiniak-Kamysz.

Dopytywany, czy w takiej sytuacji stare władze wrócą do TVP odparł: „Jeśli zapadną określone wyroki, to będziemy się do nich stosować”.

KW

Źródło zdjęcia: Bartłomiej Sienkiewicz (C). Fot. PAP/Albert Zawada

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura