Rewolucja w spółce Mentzena. Polityk zdecydował się na poważny krok

Redakcja Redakcja Konfederacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 10
Wielkie zmiany w spółce należącej do Sławomira Mentzena. Polity zdecydował, że wejdzie ona na giełdę. - I Ty będziesz mógł kupić kawałek Mentzena - napisał jeden z liderów Konfederacji na platformie X.

Spółka Mentzena wchodzi na giełdę

Polityk o swojej decyzji poinformował na platformie X (dawniej Twitter).

- Z przyjemnością informuję, że Mentzen SA idzie na giełdę! Niedługo ruszamy z ofertą publiczną akcji. I Ty będziesz mógł kupić kawałek Mentzena :) - czytamy we wpisie Mentzena.

Mentzen opowiedział o szczegółach tego ruchu biznesowego na opublikowanym filmie. Wyjaśnił, że "to jego marzenie".

- Idę na giełdę. A tak dokładnie to nie ja tylko moja firma Mentzen S.A., która jest spółką matką dla Kancelarii Mentzen sp. z o.o. i spółki komandytowej Mentzen Legal. Wchodzę na giełdę i sprzedaję akcje, ponieważ jest to moje wielkie marzenie biznesowe – wyjaśnił polityk.

Dodał, że decyzja o sprzedaży akcji nie jest podyktowana złą sytuacją finansową jego działalności.

- Nic z tych rzeczy. Spółka na bieżąco przynosi duże zyski. Nie potrzebuję żadnego finansowania - zapewnił.

Spółka Mentzen S.A. wyrosła z biura rachunkowego założonego jesienią 2012 r. pod nazwą Amicus. Początkowo była to jednoosobowa działalność gospodarcza założona przez znanego polityka.

Mentzen jednym z najbogatszych posłów obecnej kadencji

Z oświadczenia majątkowego Mentzena wynika, że posiada 702 tysiące złotych, 15 tysięcy euro, 1,5 tys. dolarów amerykańskich, 165 funtów brytyjskich oraz 33,7 bitcoina o wartości niemal 4,9 mln zł. Z kolei wśród posiadanych papierów wartościowych lider Konfederacji wymienił akcje Mirbudu, Figene Capital oraz Pure Biologics o łącznej wartości 76 411 zł.

Sławomir Mentzen ma także wspólnie z żoną dwa domy. Pierwszy z nich — o powierzchni 370 m kw. na działce 1175 m kw. — jest warty 3,5 mln zł. Drugi dom o powierzchni 125 m kw. położony jest na działce 800 m kw. i jest warty 875 tys. zł. W ramach współwłasności małżeńskiej Mentzen ma także 107-metrowe mieszkanie o wartości 750 tys. zł. Razem z żoną polityk ma też miejsce garażowe warte 40 tys. zł.

Więcej przeczytasz o tym tutaj:


MB

Fot.

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka