TVP Info znacznie straciło względem konkurencji. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
TVP Info znacznie straciło względem konkurencji. Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Wyniki TVP lecą na sam dół. A transfery z TVN trwają

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 53
Telewizja Polska po „jeszcze lepszej zmianie”, czyli przejęciu władzy w Polsce przez rząd Donalda Tuska miała być krynicą „czystej wody”. Najwyraźniej odbiorcy nie ufają nowej jakości, bo luty był kolejnym fatalnym miesiącem dla publicznego nadawcy pod władzą „likwidatorów”. A TVP przyjmuje kolejne osoby związane z TVN. I pozbywa się ludzi kojarzonych z poprzednimi latami - tym razem padło na korespondentkę TVP w Brukseli Dominikę Ćosić.

TVP w lutym 2024 straciła mnóstwo widzów

Analiza oglądalności za luty 2024 pokazuje, że TVP wciąż traci widzów. Zyskuje TVN. Rekordowe wyniki zanotowała Telewizja Republika. W grupach 16-49 i 16-59 pierwszy był TVN - podają Wirtualne Media, powołując się na dane Nielsen Audience Measurement.

W lutym 2024 roku stacja TVN24 była najpopularniejszą stacją telewizyjną w Polsce. Awansowała z piątej pozycji. Średni dobowy udział kanału względem lutego 2023 roku zwiększył się o 43,80 proc. i wyniósł 6,96 proc. 

Na drugim miejsc jest TVP2, która ma poważny problem – jej udział w rynku telewizyjnym spadł z 12,25 proc. do 6,95 proc.

Na trzecim miejscu jest TVN.

Na czwartym miejscu jest TVP1, która spadła z drugiego miejsca. W lutym miała 6,43 proc. udziału (- 17,88 pkt. proc.). 

Na piątym miejscu jest Polsat, który w lutym 2024 spadł o 14,36 pkt. proc.


Republika w Top 10 stacji informacyjnych. Duży problem TVP Info

Wirtualne Media dodają, że do pierwszej dziesiątki dołączyła stacji informacyjnych dołączyła Telewizja Republika. Stacja Tomasza Sakiewicza wskoczyła na 7. pozycję i zanotowała drugą najwyższą miesięczną oglądalność w historii nadawania (3,13 proc.; + 3030 pkt. proc.).

O poważnym problemie może mówić TVP Info. Z miesiąca na miesiąc ma coraz gorsze wyniki: w lutym 2024 zajęło 15. pozycję (po spadku z 6.). 

Średni miesięczny wynik stacji informacyjnej publicznego nadawcy zmalał o 71,99 pkt. proc. do 1,35 proc.!


Zwolnienia w TVP. Do stacji wciąż przychodzą ludzie związani z TVN

Nowa TVP wciąż ściąga do siebie ludzi z TVN. Wirtualne Media właśnie podały, że dla publicznego nadawcy będzie pracować Małgorzata Telmińska. Dziennikarka od 2001 do połowy 2022 roku była związana z TVN24. Następnie pracowała jako menedżerka ds. PR i komunikacji w warszawskiej Klinice Neuroradiochirurgii oraz przez ponad rok jako koordynatorka ds. komunikacji i PR w Grupie Lux Med.


Równocześnie trwają zwolnienia dziennikarzy związanych z TVP w poprzednich latach. Była korespondentka TVP w Brukseli Dominika Ćosić została właśnie zwolniona z telewizji publicznej – informują WM. Ćosić dostała z TVP wypowiedzenie od 1 marca. Ma jeszcze trzy miesiące wypowiedzenia. Dziennikarka od stycznia tego roku nie pojawiała się na wizji i nie miała od nowych władz TVP informacji, czy wróci na antenę. Relacje z Brukseli przygotowywała w tym czasie Dorota Bawołek, wcześniej związana z Telewizją Polsat.

Czy Waszym zdaniem w kolejnych latach media publiczne poprawią swoje wyniki oglądalności? A może nowe władze mają zupełnie inny pomysł na kanały Telewizji Polskiej?

KW

Źródło zdjęcia: TVP Info znacznie straciło względem konkurencji. Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura