Awaria usług INEA. Fot. Pixabay / zdjęcie ilustracyjne
Awaria usług INEA. Fot. Pixabay / zdjęcie ilustracyjne

Uciążliwa awaria sieci. Klienci obawiają się ataku hakerskiego. Firma zabrała głos

Redakcja Redakcja Internet Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
Brak dostępu do Internetu i telewizji to prawdziwe strapienie dla klientów operatorów tego rodzaju usług. Działająca w wielu polskich miastach Inea nie po raz pierwszy ma kłopoty. Tym razem jej klienci z Poznania obawiają się ataku hakerskiego. Rzeczniczka Inei uspokaja: trwają prace naprawcze.

Awaria usług INEA. "Należy sprawdzić czy nie doszło do ataku hakerskiego"

O awarii usług Inei w stolicy Wielkopolski pisze portal epoznan.pl. Na problem wskazuje też specjalistyczny serwis downdetector.pl, który we wtorek od 10.00 rejestruje tysiące zgłoszeń o awariach INEA w Poznaniu.

Czytelnicy epoznan.pl nie kryją emocji: „Kolejny raz doszło do awarii rozległej w poznańskiej sieci INEA. Nie działa cała sieć! Należy sprawdzić czy nie doszło do ataku hakerskiego na te sieć, bo to nie jest pierwsza awaria w ostatnim czasie” - pisze Jacek. Inni wskazują, że w całym regionie nie działa internet od INEA.


"Doszło do awarii elementu infrastruktury"

– Z przyczyn niezależnych od INEA doszło do awarii elementu infrastruktury, co spowodowało przerwę w dostawie niektórych usług. Trwają prace naprawcze i mamy nadzieję usunąć usterkę w ciągu najbliższych godzin – przekazała poznańskiemu portalowi Karolina Siudyła, rzeczniczka Inea.

Przypomnijmy, że Inea zawarła umowy na abonament z ponad 300 tysiącami klientów. Pod koniec marca zmagała się z podobnymi kłopotami: problemy z dostępem do sieci i telewizji mieli wówczas odbiorcy w Warszawie, Poznaniu, Krakowie czy Wrocławiu. Wówczas rozwiązanie kłopotów potrwało dłużej niż 24 godziny. 

Jak będzie tym razem?


KW

Źródło zdjęcia: Awaria usług INEA. Fot. Pixabay / zdjęcie ilustracyjne

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie