fot. PAP
fot. PAP

Rafał Z. aresztowany. Poszukiwano go od niedzieli

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
43-letni Rafał Z., podejrzany o zabójstwo żony, został zatrzymany na terenie powiatu gdańskiego – poinformowała pomorska policja. Poszukiwania mężczyzny prowadzone były od niedzieli. Uciekł on wtedy od razu po dokonaniu zbrodni do lasu.

Zatrzymano Rafała Z. Ukrywał się w zabudowaniach gospodarczych

Rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku komisarz Karina Kamińska przekazała PAP, że do zatrzymania Rafała Z. doszło w środę około godz. 19. "Mężczyzna został zatrzymany na terenie zabudowań gospodarczych w powiecie gdańskim" – powiedziała.

Do zabójstwa 40-letniej kobiety doszło w niedzielę w domu w Jagatowie k. Pruszcza Gdańskiego. Od tego dnia poszukiwany był mąż kobiety, 43-letni Rafał Z.

Jak przekazał PAP w środę oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim mł. asp. Karol Kościuk, policjanci sprawdzali wytypowane miejsca w rejonach gminy Pruszcz Gdański i powiatu gdańskiego. W działania zaangażowany był m.in. policyjny śmigłowiec.


Zabójstwo w Jagatowie. Makabryczne szczegóły

We wtorek prokuratura otrzymała wstępną opinię biegłego, który przeprowadził sekcję zwłok ciała 40-latki. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk poinformowała, że kobieta miała liczne rany kłute, cięto-kłute i cięte w obrębie głowy, klatki piersiowej, przedramion i szyi. Dodała, że przyczyną jej śmierci był masywny krwotok zewnętrzny.

W poniedziałek prokurator wydał postanowienie o przedstawieniu 43-latkowi zarzutu zabójstwa. Skierował także wniosek do sądu o jego tymczasowe aresztowanie, aby można było wydać za nim list gończy.

Dziennikarze "Faktu" powołali się na słowa bezpośrednich świadków zdarzenia. Mówią oni, że w pewnym momencie sąsiedzi usłyszeli krzyk syna pani Anny, który wzywał pomocy. Pierwszy na ratunek pobiegł sąsiad. Próbował reanimować leżącą w kałuży krwi 40-latkę. Niestety bez powodzenia. Ludzie widzieli jeszcze biegnącego w samej koszulce w stronę lasu męża kobiety.

Więcej o tej zbrodni przeczytasz tutaj:


MB

Fot. Poszukiwania Rafała Z. Źródło: PAP/Adam Warżawa

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo