PKO BP wprowadziło dużą zmianę. Chodzi o płatności kartą. Fot. Pixabay
PKO BP wprowadziło dużą zmianę. Chodzi o płatności kartą. Fot. Pixabay

PKO BP wprowadziło dużą zmianę. Chodzi o płatności kartą

Redakcja Redakcja Internet Obserwuj temat Obserwuj notkę 25
Największy polski bank PKO BP wprowadził nową funkcję do swojej oferty. Jak, w liście do redakcji, informuje dziennik "Fakt" czytelniczka, po odebraniu nowej karty płatniczej, nie kryła zaskoczenia, gdy na rewersie zobaczyła puste pole. Nie jest to wada produkcyjna, tylko efekt nowej funkcjonalności.

Gdy kobieta odebrała nową kartę, po spojrzeniu na jej tył zdziwiła się, że miejsce na kod CVV jest puste. Uznała to za wadę w produkcji karty.

Nowe karty kredytowe w PKO BP mają nietypowy wygląd

Po zalogowaniu się na swoje konto internetowe w PKO BP, gdzie znalazł rozwiązanie zagadki. Zabezpieczający kod CVV dostępny jest po zalogowaniu się na konto, kliknięciu w opcję "pokaż dane karty" i wpisaniu pinu lub kodu zabezpieczającego. Wtedy wyświetla się informacja, że CVV dla bezpieczeństwa będzie cyklicznie zmieniany, ale nie będzie to miało wpływu np. na wykupione subskrypcje.

Spora zmiana w PKO BP

Jak tłumaczy czytelniczka "Faktu", w liście z kartą nie znalazła o tym słowa. Na stronie banku PKO możemy przeczytać, że nowe funkcje są już dostępne dla wszystkich klientów indywidualnych używających kart kredytowych, w tym najpopularniejszych Przejrzystych kart kredytowych oraz kart PKO Mastercard Platinum i PKO Visa Infinite.

Komunikat w tej sprawie PKO BP: 

"Dotychczasowi użytkownicy kart kredytowych mogą do płatności w internecie korzystać zarówno z kodu CVC/CVV wydrukowanego na rewersie karty, jak i dynamicznego kodu bezpieczeństwa CVC/CVV, wyświetlanego w aplikacji IKO i serwisie iPKO. Na nowych kartach kredytowych, nie będzie już drukowany na odwrocie statyczny kod bezpieczeństwa – klient znajdzie tam podpowiedź: "CVC/CVV —> aplikacja mobilna IKO/serwis internetowy iPKO/infolinia". Klienci PKO Banku Polskiego dostęp do danych karty znajdą w IKO oraz iPKO — w zakładce "Karty", po kliknięciu w opcję "Pokaż dane karty" i po dodatkowej autoryzacji dostępu. Klienci, którzy mają kartę kredytową, a nie korzystają z serwisu internetowego ani aplikacji mobilnej banku, taki kod mogą uzyskać za pośrednictwem bankowej infolinii". 


Zmiany w PKO BP

Takie zmiany w PKO Banku Polskim polegają na wprowadzaniu cyfrowych wersji kart kredytowych. Nowa funkcjonalność dostępna jest od 19 marca 2024 r. i obejmuje ponad 900 tys. klientów. Nowa funkcjonalność ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa płatności online. PKO planuje również wprowadzenie funkcji zmiennego kodu CVV dla posiadaczy kart debetowych.

MD

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie