n/z: Banknoty o nominale 100 zł. Zdjęcie ilustracyjne. (mb/dw) PAP/Marcin Bielecki
n/z: Banknoty o nominale 100 zł. Zdjęcie ilustracyjne. (mb/dw) PAP/Marcin Bielecki

Nawet 6 tys. zł do wzięcia. Budżet hitowego programu jednak się nie wyczerpał

Redakcja Redakcja Finanse osobiste Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
Uwaga, to już ostatni dzwonek, żeby się załapać na dofinansowanie w ramach programu "Moja woda". W ramach 4. edycji przedsięwzięcia można uzyskać dopłatę nawet 6 tys. zł. Z wnioskiem należy się jednak pospieszyć. Tym bardziej, że to już ostatnia odsłona programu, który ma na celu zachęcenie Polaków do zatrzymywania wód opadowych, czyli tzw. deszczówki. Sprawdźcie, do kiedy można wnioskować o dopłaty.

Dopłaty do deszczówki. Wciąż można się ubiegać o dofinansowanie z programu "Moja Woda"

Budżet czwartej edycji programu "Moja Woda" jeszcze się nie wyczerpał. Kończy się za to sam program - tegoroczna odsłona będzie ostatnią. Program cieszy się dużym zainteresowaniem. Budżety poprzednich odsłon "Mojej wody" wyczerpywały się w niemal dwa miesiące. Warto więc się pospieszyć. Wnioski o dofinansowanie można składać do 30 czerwca.

Tak jak w poprzednich edycjach, program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami, współwłaścicielami lub użytkownikami wieczystymi nieruchomości, na której znajduje się budynek mieszkalny jednorodzinny, z wyłączeniem nieruchomości, dla której udzielono już dofinansowania z poprzednich edycjach programu "Moja Woda".

Dofinansowanie dotyczy również właścicieli, współwłaścicieli oraz użytkowników wieczystych nieruchomości, na których planuje się budowę, lub na których rozpoczęto budowę budynku mieszkalnego jednorodzinnego, jednak z zastrzeżeniem, że budynki te muszą zostać oddane do użytkowania zgodnie z prawem, przed złożeniem dokumentów do wypłaty.


Dopłaty można otrzymać do zakupu, dostawy, montażu, budowy, rozbudowy, uruchomienia następujących instalacji: do zbierania wód opadowych lub roztopowych z powierzchni nieprzepuszczalnych nieruchomości, tj. z dachów, chodników, podjazdów (np. łapacze, wpusty, osadniki rynnowe, odwodnienie liniowe, przewody odprowadzające wody opadowe bez rynien i rur spustowych); do magazynowania wód opadowych w zbiornikach (np. szczelne zbiorniki podziemne i naziemne) o sumarycznej pojemność minimum 2 m sześc.; do retencjonowania wód opadowych w tym roztopowych w gruncie (np. rozszczelnienie powierzchni nieprzepuszczalnych, studnie chłonne, drenaż, skrzynki rozsączające, zbiorniki otwarte); do retencjonowania wód opadowych w tym roztopowych na dachach - "zielone dachy" (warstwa drenażowa) bez kosztów nasadzeń; do wykorzystania retencjonowanych wód opadowych lub roztopowej (np. pompy, filtry, przewody, zraszacze, sterowniki, centrale dystrybucji wody, inne instalacje umożliwiające zagospodarowanie wody z istniejącego/nowobudowanego w ramach inwestycji zbiornika).

Moja Woda. Co trzeba zrobić aby otrzymać dopłatę do deszczówki

Aby otrzymać dofinansowanie należy złożyć do wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej wniosek o wsparcie wraz dokumentami potwierdzającymi wydatek (np. fakturami zakupu) oraz potwierdzającymi wykonanie instalacji (protokół wykonania lub oświadczenie o samodzielnej realizacji).

Zgodnie z założeniami programu minimalna kwalifikowana kwota inwestycji to 2 tys. zł. Dopłaty zostaną przyznane osobom, które ukończyły inwestycje nie później niż 30 czerwca 2024 r.


n/z: Banknoty o nominale 100 zł. Zdjęcie ilustracyjne. (mb/dw) PAP/Marcin Bielecki

SW

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj1 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka