Wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz. PAP/Marcin Obara
Wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz. PAP/Marcin Obara

Szef MON ma dobrą wiadomość. Wkrótce kolejne umowy na koreański sprzęt wojskowy

Redakcja Redakcja Wojsko Obserwuj temat Obserwuj notkę 74
W wrześniu na targach w Kielcach prawdopodobnie podpisane zostaną kolejne umowy na sprzęt wojskowy z Korei Południowej; negocjacje ws. finansowania są bliskie finału - powiedział w czwartek wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz po spotkaniu ze swoim koreańskim odpowiednikiem.

Władysław Kosiniak-Kamysz spotkał się ze swoim południowokoreańskim odpowiednikiem

W ośrodku reprezentacyjnym MON Kosiniak-Kamysz spotkał się w czwartek z ministrem obrony Korei Południowej Shinem Won-Sikiem. Podczas wspólnej konferencji prasowej wskazał, że rozmowy dotyczyły przede wszystkim współpracy polskiego i koreańskiego przemysłu zbrojeniowego oraz zakupów sprzętu dla Wojska Polskiego.


Szef MON: we wrześniu prawdopodobnie kolejne umowy wykonawcze na koreański sprzęt

Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że podpisanie kolejnych umów wykonawczych na koreański sprzęt prawdopodobnie odbędzie się podczas wrześniowych targów zbrojeniowych MSPO w Kielcach. Zapewnił, że dyskusje dot. finansowania tych umów są „bardzo blisko finału”.

Jak mówił wicepremier, chodzi przede wszystkim o kolejną umowę wykonawczą na dostawę 180 czołgów K2. Obecnie realizowana jest pierwsza umowa na 180 maszyn; umowa ramowa przewiduje dostarczenie WP łącznie 1000 maszyn w spolonizowanej wersji K2PL.


K2 docelowo będą powstawać w Polsce

Kosiniak-Kamysz zapewnił, że K2 docelowo będą powstawać w Polsce, zapowiedział, że celem jest to, by część czołgów z zaplanowanej na wrzesień umowy powstało już w polskich zakładach. Dodał, że otrzymał od strony koreańskiej zapewnienia o bezproblemowym transferze potrzebnej technologii.


KW

Źródło zdjęć: Wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz. PAP/Marcin Obara

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj74 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo