Makabryczna zbrodnia na Opolszczyźnie. Mąż zabił żonę, próbował zmylić policję. Fot. PAP
Makabryczna zbrodnia na Opolszczyźnie. Mąż zabił żonę, próbował zmylić policję. Fot. PAP

Makabryczna zbrodnia na Opolszczyźnie. Mąż zabił żonę, próbował zmylić policję

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 28
Śledczy przedstawili zarzut zabójstwa 44-letniemu Mateuszowi F., podejrzanemu o zabójstwo żony - poinformowała w środę Prokuratura Okręgowa w Opolu. Podejrzany przyznał się do popełnienia zbrodni. Prokuratura Rejonowa w Kluczborku zainicjowała już działania mające na celu zapewnienie opieki nad małoletnimi dziećmi małżeństwa F.

Makabryczna zbrodnia pod Opolem. Mąż zabił żonę

Śledczy przedstawili zarzut zabójstwa 44-letniemu Mateuszowi F., podejrzanemu o zabójstwo żony - poinformowała w środę Prokuratura Okręgowa w Opolu. Podejrzany przyznał się do popełnienia zbrodni.

W poniedziałek Mateusz F. zgłosił na policji zaginięcie swojej 38-letniej żony. Według mężczyzny, kobieta wyszła z domu po małżeńskiej kłótni. Małżeństwo mieszkało w miejscowości Nasale pod Kluczborkiem. Kobieta była kandydatką na lokalną radną.


Zwłoki Aleksandry F. znaleziono na terenie kompleksu leśnego

Policjanci nie uwierzyli w wersję zgłaszającego. Podczas przeszukania na terenie kompleksu leśnego w gminie Byczyna znaleziono zwłoki Aleksandry F. Jak ustalili biegli, pokrzywdzona została uduszona. We wtorek przedstawiono Mateuszowi F. zarzut dokonania zabójstwa. Podejrzany przyznał się do popełnienia zbrodni. Jak wyjaśniał, udusił żonę w trakcie kłótni.

– Wersja przedstawiona przez zgłaszającego zaginięcie nie przekonała policjantów, a zainicjowane czynności doprowadziły do ujawnienia w kompleksie leśnym na terenie gminy Byczyna zwłok Aleksandry F. – przekazał mediom prokurator Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu. – Kolejne czynności dowodowe, w tym oględziny zwłok i miejsca ich ujawnienia, w które zaangażowani byli biegli, pozwoliły powiązać z zabójstwem męża ofiary – mówił.


Pokłócił się z żoną i ją zabił

– Według poczynionych ustaleń do zbrodni doszło poprzez ucisk na szyję ofiary – wyjaśnia prokurator Bar. – Mężczyzna przyznał się do popełnienia tej zbrodni oraz opisał jej okoliczności. Wedle słów podejrzanego do uduszenia żony doszło w trakcie kłótni na tle spraw osobistych – dodaje.

Prokuratura Okręgowa w Opolu poinformowała, że w środę do sądu zostanie skierowany wniosek o tymczasowe aresztowanie Mateusza F., Prokuratura Rejonowa w Kluczborku zainicjowała już działania mające na celu zapewnienie opieki nad tróką małoletnich dzieci małżeństwa F.

Podejrzanemu za popełniony czyn grozi kara od 10 lat więzienia do dożywocia.

KO

Źródło zdjęcia: Makabryczna zbrodnia na Opolszczyźnie. Mąż zabił żonę, próbował zmylić policję. Fot. PAP

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj28 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo