Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
86 obserwujących 4811 notek 10953136 odsłon
Salon24 news, 11 października 2017 r.

Koniec kampanii billboardowej Polskiej Fundacji Narodowej

1691 108 0 A A A
Fot. PAP
Fot. PAP

Współautor kampanii "Sprawiedliwe sądy" przyznał, że Polska Fundacja Narodowa właśnie zakończyła promować reformę wymiaru sprawiedliwości. Teraz zajmie się innymi tematami.

Od września na ulicach w całej Polsce pojawiły się billboardy, a na nich cytaty, zestawienia i wyliczenia patologii w sądownictwie. Kampania budziła ogromne kontrowersje, ponieważ została zlecona Polskiej Fundacji Narodowej. Organizacja jest finansowana przez spółki skarbu państwa. W całej sprawie pojawiły się sprzeczne komunikaty - część polityków PiS broniła kampanii, wskazując na rząd jako zleceniodawcę, wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik odcinał gabinet Beaty Szydło i partię od akcji PFN.

Fundacja miała promować Polskę poza granicami kraju. Na krytykę ze strony polityków opozycji i dziennikarzy, że reforma sądów dotyczy polskiej polityki, przedstawiciele PFN odpowiadali: Rozpoczynamy kolejny etap, który będzie prowadzony w językach obcych na arenie międzynarodowej. Teraz wiadomo, że kampania "Sprawiedliwe sądy" zostanie zakończona.

"Kampania została zakończona, bo jak mówi prezes Jurkiewicz, okazała się sukcesem. Po drugie fundacja ma już gotowe inne projekty - znacznie mniej kontrowersyjne" - informuje RMF FM po rozmowie z prezesem PFN, Cezarym Jurkiewiczem. Dopytywany o ewentualne złamanie statutu fundacji, stwierdził: - Nie dotykajmy tych tematów, poza tym ja mam szczególnie trudną rolę, bo działam w samorządzie, wiec nie łączmy tych rzeczywistości.

Według zapewnień pomysłodawców kampanii billboardowej, kosztowała ona ok. 19 mln złotych. - Polska jest tak samo ważna, jak prezydent - wskazywał Maciej Świrski z Polskiej Fundacji Narodowej w niedawno udzielonym wywiadzie RMF FM. Robert Mazurek przypomniał działaczowi, że 19 mln złotych kosztowała kampania prezydencka PiS. Do realizacji promowania reformy sądów wybrano spółkę Solvere, w której zasiadali byli współpracownicy Beaty Szydło - Piotr Matczuk i Anna Plakwicz.

Źródło: RMF FM

GW

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.Opublikowano: 11.10.2017 19:42. Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 19:43.
Autor: Salon24 news
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dziękujemy za zgłoszenie. Przy okazji odkryliśmy podszywanie się pod innych użytkowników s24.
  • To dane dla sprzedaży ogółem: a sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań...
  • Sprawdziliśmy, kiedy pojawiło się więcej danych. Samolot wyglądał inaczej, był żółty -...

Tematy w dziale Polityka