Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
88 obserwujących 5138 notek 11819673 odsłony
Salon24 news, 30 grudnia 2017 r.

Apple pod ogniem krytyki. Firma przeprasza za problemy z wydajnością iPhone'ów

1485 19 0 A A A
Apple przeprasza za problemy z wydajnością starszych modeli iPhone'ów. Fot. Pixabay
Apple przeprasza za problemy z wydajnością starszych modeli iPhone'ów. Fot. Pixabay

Funkcja wprowadzona razem z aktualizacją oprogramowania iOS mogła spowolnić działanie starszych modeli iPhone’ów – przyznał Apple. Koncern zapowiada rekompensaty dla użytkowników.

Pierwsze sygnały o pogarszającej się wydajności starszych modeli iPhone’ów pojawiły się w mediach społecznościowych blisko miesiąc temu. Firma szybko przyznała, że za pomocą aktualizacji systemu iOS w starszych iPhone’ach sztucznie obniża wydajność procesorów w urządzeniach. Tego typu zabieg pozwala oszczędzić akumulator – stwierdził Apple. 

Czytaj także: Już wkrótce dowody osobiste na smartfonach

Wyjaśnienia koncernu nie zostały dobrze przyjęte – użytkownicy zarzucali gigantowi m.in. zatajanie ważnych z ich perspektywy informacji. Przeciw Apple skierowano kilkadziesiąt pozwów. Jedna z użytkowniczek starszych modeli zażądała odszkodowania w wysokości 999 miliardów dolarów.

Koncern postanowił przeprosić użytkowników w specjalnym liście otwartym za brak należytej informacji o operacjach przeprowadzanych na smartfonach. – Naszym celem nigdy nie było wymuszanie kupna nowego telefonu. Wiemy, że niektórzy z was uważają, że Apple was zawiodło. Przepraszamy. Zaszło w tej kwestii wiele nieporozumień, chcemy je zatem wyjaśnić i poinformować o zmianach. Przede wszystkim nigdy celowo nie skracaliśmy i nie będziemy skracać życia jakiegokolwiek produktu Apple czy obniżać jakości korzystania z niego w celu wymuszenia kupna nowego urządzenia – ogłosił koncern.

Polecamy: Streżyńska: Jeśli dojdzie do mojej dymisji, projekty cyfryzacyjne zostaną pogrzebane 

Appe zapowiada rekompensaty dla użytkowników. Każdy użytkownik iPhone 6 lub nowszych modeli, którego bateria będzie wymagała wymiany, może liczyć na zniżkę w wysokości 50 dolarów. Pogwarancyjna wymiana akumulatora będzie więc kosztować 29 zamiast 79 dolarów. Z oferty będzie można skorzystać od końca stycznia aż do grudnia przyszłego roku. Apple zapowiada ponadto nową aktualizację systemu iOS, dzięki której użytkownicy będą mieli na bieżąco dostęp do informacji o kondycji baterii. 


Źródło: wirtualnemedia.pl

KW

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dziękujemy za zgłoszenie. Przy okazji odkryliśmy podszywanie się pod innych użytkowników s24.
  • To dane dla sprzedaży ogółem: a sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań...
  • Sprawdziliśmy, kiedy pojawiło się więcej danych. Samolot wyglądał inaczej, był żółty -...

Tematy w dziale Technologie