Vega przygotowuje film o polskiej polityce. Premiera tuż przed wyborami

Kadr z filmu "Politycy" w reż. Patryka Vegi.
Kadr z filmu "Politycy" w reż. Patryka Vegi.

"Polityka" - to tytuł zapowiadanego filmu Patryka Vegi o polskich politykach i sytuacji w Sejmie. Reżyser pokazał ujawnił nawet fragment produkcji z Krystyną Pawłowicz w roli głównej.

Premiera filmu Vegi odbędzie się 6 września - w czasie gorącej kampanii wyborczej do parlamentu. Reżyser znany jest z kontrowersyjnych i często wulgarnych scen z kolejnych części kinowego "Pitbulla", "Kobiet mafii" czy "Botoksu".

- W moim filmie chcę pokazać polityków takimi, jakimi naprawdę są. Na co dzień widzimy pewną fasadę, obserwujemy to, co oni kreują na potrzeby mediów. W moim filmie widzowie będą mogli zobaczyć, jak zachowują się politycy, kiedy kamery są wyłączone - stwierdził Patryk Vega w wywiadzie dla Onetu.

Twórca filmu "Politycy" obawia się prób szantażu. Wyraził też pewność, iż scenariusz produkcji został "przechwycony".


Scenariusz został przechwycony, a ja już kilkukrotnie spotkałem się z próbami nacisku


- Scenariusz został przechwycony, a ja już kilkukrotnie spotkałem się z próbami nacisku. Komunikowano mi wprost, że ten film uderzy w określone frakcje polityczne i może mieć wpływ na wynik wyborów, dlatego namawiano mnie do przesunięcia premiery na po wyborach i składano różne intratne propozycje - ujawnił Vega. Nie podał jednak konkretnych nazwisk ani "intratnych propozycji".

- Zabrałem cały materiał dotyczący "Polityki" i wyjechałem z moim montażystą do Azji. Aktualnie składam ten film w Tokio po to, żeby nic nie zakłóciło jego premiery - dodał reżyser.

Plany Vegi skrytykowała posłanka PiS, Krystyna Pawłowicz, która uważa, że filmowiec chce powtórzyć sukces braci Sekielskich i wpłynąć na wynik wyborów parlamentarnych.

- Kolejny reżyser po panach Sekielskich, tym razem Patryk Vega od "mocnych" filmów obyczajowych, za pośrednictwem Onetu już straszy, że tuż przed wyborami we wrześniu pokaże film: swoją "prawdę o politykach". Byśmy widzieli na kogo głosować, a na kogo nie. Film ma "ustawić" wynik wyborów - nie ma wątpliwości Pawłowicz.


Reakcja Vegi? Przesłane serdeczne pozdrowienia wraz z fragmentem filmu "Politycy", w którym pojawia się posłanka PiS. Postać wyzywa opozycję od "szmat" i niemieckich zdrajców, wykrzykuje "cicho myszko agresorko" w kierunku Kamili Gasiuk-Pihowicz. Już teraz wiadomo, że Pawłowicz będzie jedną z negatywnych postaci w produkcji.GW

Zobacz galerię zdjęć:

Patryk Vega przygotowuje film o polskich politykach.
Patryk Vega przygotowuje film o polskich politykach.
Pawłowicz vs. Vega. Chodzi o film "Politycy"
Lubię to! Skomentuj277 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura