154 obserwujących
7982 notki
21057k odsłon
4931 odsłon

Jak zginął Tomasz Jędrzejczak, radny PiS ze Zgierza? „Poważne obrażenia głowy”

Wstępne ustalenia dotyczące śmierci radnego PiS wykluczają udział osób trzecich.
Wstępne ustalenia dotyczące śmierci radnego PiS wykluczają udział osób trzecich.
Wykop Skomentuj224

Warszawska prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci zgierskiego działacza PiS Tomasza Jędrzejczaka. Jego ciało wyłowiono w sobotę z Wisły. „Wstępne ustalenia nie wskazują na udział osób trzecich” - powiedział rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński. 

Ciało radnego odnaleziono w sobotę rano pod Mostem Łazienkowskim w Warszawie, widoczne były silne obrażenia głowy - podało RMF FM. Zwłoki zauważył pływający na Wiśle kajakarz, który powiadomił służby ratunkowe. 

W piątek radny wybrał się z żoną na koncert, który odbywał się na Torwarze w Warszawie. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że po tym, jak para opuściła miejsce, w którym odbywał się koncert, mężczyzna miał przejść na drugą stronę ulicy Czerniakowskiej za potrzebą, a jego żona - jak przekazała rozgłośnia - wróciła do domu. Dzień później kobieta zgłosiła zaginięcie męża. Jeszcze tego samego dnia znaleziono zwłoki mężczyzny. 

– Wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście. Zdarzenie zostało zarejestrowano na nagraniu z monitoringu. Ten monitoring został odtworzony. Wstępne ustalenia nie wskazują na udział osób trzecich – poinformował rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński. 

Ciało Tomasza Jędrzejczaka odnaleziono pod Mostem Łazienkowskim w Warszawie
Ciało radnego PiS Tomasza Jędrzejczaka odnaleziono w sobotę rano pod Mostem Łazienkowskim w Warszawie.

Jak przekazał, zostanie zlecona sekcja zwłok, która pozwoli na ustalenie przyczyny śmierci. – Oczywiście w toku tego postępowanie będziemy ustalać wszystkie okoliczności tego zdarzenia – poinformował Łukasz Łapczyński. 

Tomasz Jędrzejczak był doświadczonym samorządowcem. W Radzie Powiatu Zgierskiego zasiadał już czwartą kadencję. W latach 2006 – 2010 był członkiem Zarządu Powiatu Zgierskiego. W obecnej kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Statutowo-Prawnej. Pochodził z Głowna, miał 52 lata. 

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim złożył m.in. Zarząd Powiatu Zgierskiego, Rada Powiatu Zgierskiego oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Zgierzu. 

– Tomasz Jędrzejczak budował PiS w powiecie zgierskim. Był to bardzo uczynny, pracowity człowiek, był bardzo koleżeński zawsze z uśmiechem na twarzy. Był przez jedną kadencje zastępcą starosty, nieprzerwanie radnym powiatu zgierskiego. Mój bardzo dobry kolega, będzie nam go brakowało, tak nagła niespodziewana śmierć zaskoczyła nas wszystkich – powiedział poseł PiS Marek Matuszewski. 

Informację o śmierci Tomasza Jędrzejczaka jako pierwszy podał portal Łowiczanin.info. 

KW

Wykop Skomentuj224
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka