emeryt ZUS emeryt ZUS
218
BLOG

Czy jesteście za prohibicją?Sprzedażą alkoholu od 13 tej do 22 ?

emeryt ZUS emeryt ZUS Gospodarka Obserwuj notkę 24

 Garść wspomnień na początek,lata Gomułki,alkohol dostępny w zasadzie wszędzie,restauracje na dworcach,wyszynk w pociągach,piwo w kioskach na każdym rogu,na setkę mogłeś rano wstąpić do baru,gdzie na stojąco pod lornetę strzeliłeś 100 gr.O restauracjach nawet nie warto wspominać,no i porządna zakąska była.

 Potem Gierek,na początku jako tako a potem jak u postępowców,walka z alkoholizmem,wzrost cen,ograniczanie dostępności,likwidacja wyszynku na dworcach,w pobliżu szkół itp.,nawet kioski z piwem zaczęto likwidować,może przez brak piwa?

 No i Jaruzelski,wróg alkoholu i ludzkości,nie dość ,że gorzała na kartki to jeszcze od 13 tej,o piwie mogliśmy zapomnieć,brak butelek chyba i jęczmienia?

 Bary i restauracje świeciły pustkami,nawet jak była gorzała po 13 tej to na zakąskę obowiązkowo pół jajeczka a nawet biały serek!

 Najgorsze jak zjawili się niespodziewani goście,trzeba było posiedzieć w knajpie,udawać,że wypijam 5 setek i zamówić 5 porcji sera,oczywiście te 5 setek trzeba było przelać,najlepiej do słoika po ogórkach i do domu a personel: patrzcie,wypił 5 setek i idzie prosto a serka nie zjadł a to sprzedamy komu innemu!

 Ale pamiętam jedno,melin całodobowych nie brakowało, w każdym z powyższych okresów historii!

Meliniarz załatwiał dolary albo bony i kupował w Pewex  Normalność wróciła po 1989 o co?

Chyba normalność się skończy niedługo,ciekawe tylko jakim pojadą torem?

Jaruzelskiego?

I jeszcze na koniec,jak zaczęto w mediach ciągle gadać o szkodliwości alkoholu,to zaraz podnosili ceny,bo nie chodziło o alkoholików tylko pustki w budżecie!

W tytule są dwa pytania,nie jedno!

Zobacz galerię zdjęć:

emeryt ZUS
O mnie emeryt ZUS

Rubaszny emeryt,piszę tu dla jajów! Producent domowych win i degustator! A wy możecie tylko zazdrościć!

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka