9 obserwujących
278 notek
101k odsłon
  602   0

Kiedy krach na nowojorskiej giełdzie ?

Moim zdaniem niedługo. A kiedy dokładnie ?

Obserwując obecnie notowania Dow Jonesa (DJIA) wyciąganego za uszy na koniec każdej sesji do poziomu otwarcia , plus-minus kilka setnych procenta, oznacza to, że gracze starają się podtrzymać widok dobrej passy dla wszystkich , którzy za chwilę dostaną "stimulous check". W momencie kiedy te pieniądze wejdą na giełdę, napędzone nagonką typową dla korporacji w celu wyleszczenia ludzi z gotówki, a później i z akcji, giełda walnie. A będzie tych środków może i z 500 miliardów USD, więc gra warta świeczki.  Oceniam spadek  DJIA i Nasdaq o 40%. Minimum. A kasa popłynie jak zwykle od biednych do bogatych. 

Co z nami i naszą giełdą ? 

Nasze spółki dostaną po uszach, te płynne, z WIG 20 najbardziej. Podniosą się spółki value bo one już dzisiaj są poważnie niedoszacowane. Spółki growth będą na długi czas w odstawce. Poza tym, kapitał np. z NYSE będzie szukał dobrego interesu, a takim będą metale szlachetne (obecnie najbardziej niedoszacowane aktywa) i spółki value krajów rozwijających się.

W co inwestować dzisiaj, czy raczej w czym trzymać środki, by uchronić je przed utratą wartości ? Jak patrzeć na waluty, w tym USD, złoto, srebro czy Bitcoin'a? To chętnie napiszę w następnych postach, kiedy w końcu znajdę czas je popełnić. 

Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka