Blog
Percepcja bez emocji
an24
an24 wnioski analizy politologia
17 obserwujących 67 notek 114008 odsłon
an24, 20 kwietnia 2017 r.

Premier Szydło spotka się z Prezydentem Putinem w Pekinie

449 6 0 A A A

Premier Beata Szydło weźmie udział 14-15 maja w Pekinie, w Belt and Road Road for International Cooperation (BRF). Zaproszenie Prezydenta Xi Jinpinga przyjęło 28 przedstawicieli państw i rządów. Przybycie potwierdził: Prezydent Federacji Rosyjskiej Władymir Putin, Premier Alexis Tsipras z Grecji, Premier Wiktor Orban z Węgier, Premier Paolo Gentiloni z Włoch, Premier Mariano Rajoy z Hiszpanii, Prezydent Recep Tayyip Erdogan z Turcji, Premier Aleksandar Vucic z Serbii, Prezydent Shavkat Mirziyoyev z Uzbekistanu, Prezydent Tran Dai Quang z Wietnamu, Premier Hun Sen z Kambodży, Premier Hailemariam Desalegn z Etiopii, Premier Josaia Voreqe Bainimarama z Fidżi, Prezydent Aleksander Łukaszenko z Białorusi, Premier Milos Zeman z Czech, Prezydent Joko Widodo z Indonezji, Prezydent Nursultan Nazarbayev z Kazachstanu, Prezydent Uhuru Kenyatta z Kenii, Prezydent Bounnhang Vorachith z Laosu, Prezydent Rodrigo Duterte z Filipin, Prezydent Mauricio Macri z Argentyny, Premier Muhammad Nawaz Sharif z Pakistanu.

Minister spraw zagranicznych Wang Yi   podkreślił 18 kwietnia na briefingu, że tematem zasadniczym Forum będzie „pasmo i droga: współpraca na rzecz wspólnego dobrobytu" na rzecz osiągnięcia korzyści dla obu stron. Konferencja wysokiego szczebla na forum przyjmuje model 1 + 6, który obejmuje posiedzenie plenarne na wysokim szczeblu i sześć sesji równoległych. Prezydent Xi Jinping weźmie udział w ceremonii otwarcia i zorganizuje szczyt okrągłego stołu przywódców.

Chiny będą negocjować i podpisywać dokumenty współpracy z blisko 20 krajami i ponad 20 organizacjami międzynarodowymi. Podczas forum ma zostać opracowany plan współpracy na co najmniej najbliższe 5 lat, a także określony szczegółowy plan działań. Przekształcenie konsensusu politycznego przywódców w realizację konkretnych projektów. Główna dyskusja i wymiana pomysłów ma dotyczyć 8 aspektów: infrastrukturę, inwestycje przemysłowe, współpracę gospodarczą i handlową, energię i zasoby, współpracę finansową, kontakty międzyludzkie i wymianę kulturalną, cywilizację ekologiczną i współpracę morską, omówienie kierunków współpracy.

Wang Yi mówił, że obecny fundament globalnego ożywienia gospodarczego nie jest solidny. Inwestycje handlowe pozostają słabe, a impet wzrostu jest również niestabilny. Istnieje pilna potrzeba modernizacji podstawowej infrastruktury i łączności pomiędzy wszystkimi krajami i każdym regionem. Stawiając czoła wyzwaniom, musimy pogłębiać pomysły i talenty, aby budować nowe platformy współpracy, pielęgnować nowy impet rozwoju i wspólnie odkrywać nowe drogi rozwoju. Stwierdził, że Chiny chcą budować bliższe i silniejsze sieci partnerskiej poprzez poszanowanie zasady szerokich konsultacji, wspólnej budowy i wspólnych korzyści. Budowania bardziej sprawiedliwego, rozsądnego i zrównoważonego systemu zarządzania światem w ramach koncepcji, która ma otwartość i korzystną współpracę.

Tak więc jest mało prawdopodobne, że w Pekinie nie dojdzie do spotkania Premier Beaty Szydło z Prezydentem Władymirem Putinem czy Premierem Li Keqiang czy Prezydentem Xi Jinping. 

Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania źródła z linkiem.

PS. Z tego blogu będę wyrzucał komentatorów, którzy nie używają w swoich rozważaniach definicji systemów politycznych. Także tych, którzy próbują zaciemniać obraz teoriami spiskowymi, a więc oszołomom dziękuję. Szarlatanom i innym tego typu, także dziękuję.

Będą usuwani, wszyscy którzy mają Polską Rację Stanu obok i chcą być elementem obcej doktryny i nie widzą potrzeby, aby Polska realizowała swoją doktrynę.

System polityczny czyli ogół organów państwowych, partii politycznych oraz organizacji i grup społecznych i interesu (formalnych i nieformalnych), uczestniczących w działaniach politycznych w ramach danego państwa oraz ogół generalnych zasad i norm regulujących wzajemne stosunki między nimi. Rozpatrujemy to w aspekcie politycznym, gospodarczym i społecznym w ramach struktury wewnętrznej i zewnętrznej.

Opublikowano: 20.04.2017 19:56.
Autor: an24
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • W wyborach lokalnych ludzie głosują za pracą (obroną lub zajęciem), interesami lokalnymi...
  • Obecnie mamy 314 powiatów i 66 miast na prawach powiatów. Nie ma sensu utrzymywać ok....
  • Jest oczywistą-oczywistością iż PAD to Mąż Stanu z dużymi szansami na zostanie politykiem...

Tematy w dziale Polityka