Blog
Kontekst
Antoni Dudek
Antoni Dudek Historyk i politolog
187 obserwujących 216 notek 791218 odsłon
Antoni Dudek, 22 marca 2018 r.

Poseł Mularczyk nokautuje Wałęsę

5688 220 0 A A A

W Sejmie obradował dziś zespół posła PiS Arkadiusza Mularczyka, zajmujący się duuużymi pieniędzmi, które Niemcy mają zapłacić polskim spadkobiercom ofiar III Rzeszy. Jak bowiem przytomnie zauważył poseł Mularczyk: "Zdecydowana większość osób poszkodowanych już nie żyje". Ponieważ jednak jak twierdzi pan poseł "większość z nich nigdy nie dostała 'złamanej' marki, dolara czy złotówki od państwa niemieckiego", postanowił wywalczyć pieniądze dla ich dzieci, wnuków, a być może i prawnuków. Wprawdzie najnowszy szacunek wysokości tych odszkodowań nieco mnie zaniepokoił, bo poseł wspomniał o kwocie zaledwie 543 miliardów USD, gdy jeszcze na początku marca mówił o 850 miliardach USD. Jednak po wnikliwej analizie wywodów pana posła zrozumiałem, że 543 mld mają dostać osoby prywatne tytułem odszkodowań, natomiast 850 mld dostanie państwo polskie jako reparacje.

A zatem pan poseł aktualnie domaga się od RFN kwoty blisko 1,4 biliona USD.  Aby uzmysłowić Państwu patriotyczny rozmach roszczeń posła Mularczyka zauważę tylko, że jest to kwota stanowiąca mniej więcej 3,5-krotność obecnego budżetu Niemiec. Gdyby zatem jakiś niemiecki rząd, pod wpływem nieodpartej siły argumentów pana posła postanowił przeznaczyć na spłatę w/w roszczeń powiedzmy 5 proc. rocznego budżetu (czyli jakieś 20 mld USD rocznie), to już po 70 latach moglibyśmy uznać wzajemne rozliczenia za zakończone. Stąd moja sugestia o prawnukach ofiar, którzy zasilani comiesięcznymi przelewami z Niemiec, z pewnością zapewniliby posłowi Mularczykowi dożywotni mandat w Sejmie. A może i wybrali go na Prezydenta RP. Wszak przy takich kwotach, Lech Wałęsa ze swoimi 100 milionami (w dodatku starych złotych) z pamiętnej kampanii prezydenckiej w 1990 r. to jakiś dziad kalwaryjski.

http://fakty.interia.pl/polska/news-mularczyk-indywidualne-odszkodowania-na-kwote-543-mld-dol,nId,2560153#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @jamkes Niech Pan unika mojego bloga i  nie będzie problemu
  • @Jarosław Pluta  Jasne. Sam Schetyna mi to obiecał. I własną krwią podpisał!
  • @andrzej.roman  Z czego Pan wnosi, że  zwolenników "opozycji demokratycznej" jest więcej? W...

Tematy w dziale Polityka