73 obserwujących
501 notek
659k odsłon
  463   2

„Filmłeb” o nowej międzynarodowej superprodukcji z polskim udziałem

Postęp nie jest wartością samą w sobie.
J.K. Rowling
image

„Filmłeb” jako pierwszy poinformował o planach dotyczących nowej superprodukcji. Wprawdzie do obiegu publicznego wyciekła niewielka ilość szczegółów, ale już nawet one wystarczą aby dać wyobrażenie o skali przedsięwzięcia. Fani X Muzy już powinni zacierać ręce. Cóż zdradza nam „Filmłeb”?

Udział w tworzeniu obrazu mają wziąć największe studia filmowe USA i Europy. Podobno, ze względu na rozmach, nawet dla pojedynczej najpotężniejszej wytwórni filmowej zamierzenie byłoby z pewnością ponad jej siły. Po pierwsze dlatego, że szacowane koszty przekraczają te, które poniesiono dla zrealizowania takich projektów jak „Avatar” i „Godzilla king of the monsters”… łącznie! Trudno aby było inaczej, gdyż obraz ma być wzorem „Władcy pierścieni” podzielony na  trzy części. Po drugie, kooperanci z różnych regionów świata mają mieć rozdzielone zadania, co ma znakomicie ułatwić przeprowadzenie projektu i skrócić czas jego realizacji.

Co do samej fabuły, to wiadomo, iż scenarzyści oparli ją o sensacyjne i nieznane dotąd dokumenty z lat 1933-1945. Jak anonimowo poinformował jeden z uczestników przedsięwzięcia: „… w świetle odkrytych świadectw, nasze postrzeganie wspominanego okresu w dziejach ludzkości winno zostać absolutnie przewartościowane.”

Akcja filmu rozgrywać się będzie na niemal wszystkich kontynentach. Bohaterami będą zarówno postacie znane z pierwszych stron gazet (politycy, artyści, wojskowi, naukowcy, sportowcy), lecz również tzw. zwyczajni zjadacze chleba. Pomysłodawcy filmu uznali, że prawdziwą tajemnicę najlepiej ujawnić poprzez pokazanie zarówno mega perspektywy, jak i widoku spod mikroskopu. Będziemy zatem świadkami tajnych rozmów przeprowadzanych przez największych mocarzy globu, obejrzymy zmagania wielkich armii, brawurowe akcje szpiegów, a także zapoznamy się dramatami zakładników uprowadzonych na głęboką prowincję przez… Wystarczy. „Filmłeb” dorzucił jeszcze informację, iż rozliczne wątki mają mieć zwornik w osobie tajnego agenta brytyjskiego wywiadu (pierwowzór „007”!), który był naocznym świadkiem znacznej części wydarzeń opisanych w scenariuszu i twórcą niektórych spośród odkrytych dokumentów.

Informator „Filmłebu” podkreślił, że film ma być pierwszą produkcją zrealizowaną zgodnie z obecnymi trendami oraz zaleceniami środowisk postępowych dotyczącymi otwartości w sztuce, przełamywania kulturowych tabu i poszanowania ludzkiej różnorodności. Wielki udział mają mieć artyści z regionów dotąd nie zauważanych przez filmowych potentatów. W tym z naszego kraju. Na zakończenie dodał, iż mimo, że wszystkie wstępne przygotowania zostały zakończone, to pierwszy klaps rozlegnie się dopiero wtedy, gdy w Polsce zmieni się władza. Życzy też sobie i redaktorom „Filmłebu”, aby nastąpiło to jak najszybciej.

Planowana obsada:

image

S. Tym jako B. Mussolini

image

M.  Lempart jako J. Stalin

image

D. Gulpilli jako A. Hitler

image

Conchita Wurst jako J. Piłsudski

image

M. Pudzianowski jako Mahatma Gandhi

image

Paramahansa Jogananda jako Louis Armstrong

image

R. Biedroń i K. Śmiszek jako bliźniaki dwujajowe, uratowane  z lapońskiej niewoli przez paragwajskich komandosów

image

Paragwajscy komandosi

image

Jumdżaagijn Cedenbal Junior jako feldmarszałek Friedrich Wilhelm Ernst Paulus

image

G. Clooney jako kochanka gen. F. Franco

image

„Bandyci czasu” jako drużyna Detroit Pistons z trenerem

image

J. Carrey jako A. Einstein

image

[– – – –] jako Agent „07”


Już nie mogę się doczekać!

---------------------------

Obrazy wykorzystywane wyłącznie jako prawo cytatu w myśl art. 29. Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura