Okiem ogrodnika
Rodzina i społeczeństwo, czyli - jak żyć?
81 obserwujących
1319 notek
475k odsłon
151 odsłon

"A za okupacji hitlerowskiej...

Wykop Skomentuj10

Szkopy nas gnębili, psia ich mać",  tak za okupacji covidowskiej, znowu w tiurmy będą słać..."


Jeśli porównać restrykcje hitlerowców w czasie okupacji, to nasuwają się nieodparte skojarzenia, że teraz jest już chyba gorzej, a przynajmniej restrykcji przybywa w takim tempie, że można to tak oceniać.


Czym charakteryzowała się okupacja hitlerowska?

- na pewno likwidacją szkolnictwa ponadpodstawowego, a i to podstawowe było bardzo ograniczone. Czy obecnie nie idzie to w tym kierunku?

- ograniczone prawo poruszania się (godzina policyjna) i przemieszczania. Godzina policyjne jeszcze nie u nas, ale już silne ograniczenia. Przemieszczanie ograniczone.

- zachowane prawo pracy, ale tylko przydatnych. Podobne rozwiązania.

- ograniczany handel, a przed sklepami częste kontrole. Obecnie - ustalone godziny kupowania. Kontroli można się spodziewać.

- łapanki na ulicach. Ograniczone prawo poruszania się może spowodować kontrole policyjną, które ZAWSZE może skończyć się zawiezieniem na przebadanie i umieszczenie w ośrodku odosobnienia; lekarz kwalifikujący jest zwolniony z odpowiedzialności.

- Niemcy budowali obozy koncentracyjne. Teraz są budowane szpitale koncentracyjne. Jaka będzie ich docelowa funkcja - można się domyślać.


Tyle takich bieżących uwag.

Kto jest odpowiedzialny za ten stan rzeczy? Moim zdaniem - całym procederem kieruje Morawiecki, aczkolwiek na polecenie zewnętrzne.

Zadziwia, że Sejm na dobrą sprawę większością konstytucyjną uchwalił "prawo covid - 19", dające w ręce Morawieckiego prawie nieograniczoną władzę. Przy tym tempie zmian należy liczyć się z szybkim rozwiązaniem Sejmu i Senatu - nie są już potrzebne. Zamiennie - nie będą zwoływane posiedzenia.


Czy jest możliwe powstrzymanie tego szaleństwa? Należałoby odsunąć Morawieckiego od władzy; czy jest to możliwe?


Czym sprawa się skończy? Na pewno pełnym ubezwłasnowolnieniem społeczeństwa. Z tym, że zagrożony będzie byt narodu. Przy tych restrykcjach wystarczy , że zimą dojdzie w dużym mieście do awarii ciepłowniczej, co doprowadzi do lokalnej depopulacji wobec braku możliwości przeniesienia się - ludzi wykończy zimno.

To samo dotyczy domów wolnostojących. Tu odcięcie dostaw gazu, wobec ograniczeń ogrzewania węglem, będzie miało podobne skutki. 

Piszę o możliwych scenariuszach jako możliwości wynikających z obecnego stanu organizacyjnego. Nawet informacje o takich kataklizmach nie przedostaną się do opinii publicznej - bo dostęp do informacji będzie ograniczony.

Nie wszystko jest "dopięte" - zatem skutki nie będą totalne. 

I jeszcze uwaga. Nasza debilna opozycja jęczy, że PiS nie przygotował Polski na jesienny atak covid - 19. To zupełnie fałszywe twierdzenie. Rząd się przygotował i obecnie realizuje precyzyjnie zaprogramowany scenariusz.


A jak się to skończy?  A ja to serdecznie ...., mam już "z górki".

Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale