brat Damian brat Damian
425
BLOG

Riposta na ripostę

brat Damian brat Damian Społeczeństwo Obserwuj notkę 0

Otóż,

anarcho-mao-che-trockizm - tak, to etykietka, ale jak najbardziej odpowiada mieszaninie poglądów, albo ich brakowi, które prezentują ludzie typu tych, którzy robili rozruby w Mediolanie, albo w innych miejscach. To że Che nie uważał się za maiostę, a anarchiści pokłócili się z marksistami nie ma żadnego znaczenia, ponieważ to są tylko dla współczesnych zakapturzonych etykietki, którym bliżej się szczególnie sami oni nie przyglądają.

O żadnym komunistycznym spisku nie piszę, komuchów nie tropię, ale zwrócę uwagę, że tego typu akcje jak w Mediolanie, są zazwyczaj firmowane różnego rodzaju lewactwem, jak by się ono nie nazywało. Niech Pan zwróci uwagę, że w moim  felietonie najczęściej pojawia się słowo infantylizm.

Tematem mojego felietonu nie było bezrobocie wśród młodych, tylko ich zagubienie. Bezrobocie jest i z tym faktem  trudno polemizować. Jednak mam wielką wątpliwość, że ci, którzy rozbijali samochody w Mediolanie to byli młodzi bezrobotni, raczej zbieranina tego i owego, której podoba się żyć na garnuszku rodziców, a od pracy to raczej stronią.

"Zamiast szukać spisków lub przejawów dekadencji poświęćmy dłuższą chwilę na to jak przezwyciężyć biedę, bezrobocie i brak perspektyw. Myślę, że nie przekracza to możliwości nawet tropicieli komuchów" - no właśnie jak przezwyciężyć biedę? Proponuję, żeby było jeszcze więcej socjalizmu, choćby eurobiurokratosocjalizmu, wtedy bez wątpienia młodzi będą mieli pracę i nie będą musieli się bić z niezdarną włoską policją.

Zwróciłbym też uwagę na to jak ładnie sami mediolańczycy zareagowali na całą sprawę wychodząc tysiącami na ulice by je w czynie społecznym posprzątać. Fanatykiem EXPO też nie jestem, ale wszystko wskazuje na to, że to całkiem dochodowa impreza, więc jeśli koszty się zwrócą, to trudno mieć pretensje o zbytek.

brat Damian
O mnie brat Damian

br. Damian TJ. Urodzony 1968 Lublin, uczęszczał do liceum Zamoyskiego. Należał do związanego z „Solidarnością” Niezależnego Ruchu Harcerskiego, potem do podziemnego Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza”. W 1987 wstąpił do nowicjatu Towarzystwa Jezusowego w Gdyni. Zakończył filozofię w Krakowie na Wydziale Filozoficznym TJ (specjalizacja „kultura, estetyka, mass-media, kino”). Praca dyplomowa u bp. Jana Chrapka. Od 1991 pracował w TVP, jako dziennikarz i producent. Przechodzi szkolenie telewizyjne w Kuangchi Program Service – Tajwan. W 1996 wyjechał na Syberię, gdzie organizuje Studio Telewizyjne „Kana” w Nowosybirsku. Korespondent TVP i Radia Watykańskiego. Pomaga w szkolenia dziennikarzy z Europy Wschodniej w „European Center for Communication and Culture” w Falenicy. W 1999 rozpoczyna studia podyplomowe w szkole filmowej w Moskwie. W tym samym roku składa śluby wieczyste. Studia kończy w 2004 filmem dyplomowym „Wybacz mi Siergiej”, który uzyskał liczne nagrody na międzynarodowych festiwalach http://www.forgivemesergei.com. Wyjeżdża do Kirgizji - praca charytatywna Kościoła Katolickiego (więzienia, domy inwalidów) i prowadzi Klub Filmowy przy Ambasadzie Watykanu w Biszkeku. W 2006 wyjeżdża na południe Kirgizji, pomaga przy zakładaniu nowych parafii w Dżalalabadzie i Oszu www.kyrgyzstan-sj.org . Buduje i kieruje Domem Rekolekcyjnym nad jeziorem Issyk Kul, gdzie co roku przebywa ponad 1000 dzieci (sieroty, inwalidzi, dzieci z ubogich rodzin, dzieci i młodzież katolicka, studenci muzułmańscy) www.issykcenter.kg . Zakłada Fundacje Charytatywną “Meerim Bulak – Źródło Miłosierdzia” i społeczną „Meerim nuru”. Kapelan więzienia - w tym zajęcia w grupie AA. 2012 w Pawłodarze (Kazachstan). 2012-13 w Domu rekolekcyjnym w Gdyni i w portalu Deon w Krakowie. 2013-14 w Moskwie – odpowiada za sprawy finansowe, prawne, organizacyjne i budowlane Instytutu Teologicznego św. Tomasza. Od 2014 pracuje w Radiu Watykańskim w Rzymie. Od IV 2016 pracuje w TVP przy przygotowaniu transmisji z ŚDM. Współpracował z różnymi stacjami telewizyjnymi i redakcjami jako reżyser i dziennikarz. Pisze artykuły między innymi do „Poznaj Świat”, „Góry”, „Gość niedzielny”, Alateia i „Opoka”. 2017-2023 ekonom Apostolskiej Administratury w Kirgistanie, dyrektor kurii, ekonom jezuitów w Kirgistanie, ekonom Fundacji "Meerim Nuru" i Centrum Dziecięcego nad j. Issyk-kul, budowniczy katedry. Obecnie pracuje w Kolegium jezuitów w Gdyni i pomaga Ignacjańskim Centrum Formacji Duchowej.  Przewodnik wysokogórski: organizował wyprawy w Ałtaj, Sajany, Tuwę, Chakasję, na Bajkał, Zabajkale, Jakucję, Kamczatkę, Ałaj, Pamir i Tienszan, Półwysep Kolski. www.tienszan.jezuici.pl

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo